Навіщо Тимошенко поновила союз з Вілкулом у Кривому Розі

У 2015 році лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко публічно відреклася від криворізьких депутатів на чолі з близькою до родини Вілкулів Ольгою Бабенко, а тепер без розголосу повернула їм партійність

Навіщо Тимошенко поновила союз з Вілкуло…

Про те, що зірка відомої депутатки Ольги Бабенко ще зійде на криворізькому політичному небосхилі, напередодні листопадової сесії активно обговорювалися у кулуарах Криворізької міськради.

Ще в 2015 році, після місцевих виборів, Юлія Тимошенко затаврувала ганьбою і навіть вигнала з партійних лав Ольгу Бабенко та її соратників, які пройшли до Криворізької міськради від "Батьківщини", за голосування і співпрацю з "Опозиційним блоком". Самі депутати-зрадники мандати здавати відмовилися.

Скориставшись нормою закону про імперативний мандат, в Кривому Розі ініціативна група почала кампанію за відкликання депутатів і зібрала понад 40 тисяч підписів криворіжців. Але підписні листи були викрадені невідомими з-під носа комунальної "Муніципальної гвардії" прямо з будівлі міськвиконкому, де базується Тервиборчком і куди вони були доставлені напередодні. Троє з депутатів вирішили оскаржити своє відкликання. З часом ініціатива з відкликання потонула у судових розглядах.

Після цього була ще гучна заява Юлії Тимошенко з приводу криворізьких депутатів, які зрадили своїх виборців, і навіть офіційне виключення з партії трьох депутатів з "підмоченою репутацією" на партійному з'їзді у вересні цього року. Але вже листопадовий 14 з'їзд "Батьківщини" відновив в своїх лавах зовсім недавно вигнаних Ольгу Бабенко, Геннадія Черствого, Михайла Карого і повернув їм всі повноваження.

Варто відзначити і той факт, що відносно бізнес-підприємства Ольги Бабенко, будівельної фірми "КРОСТ", прокуратурою порушена низка кримінальних справ за статтею про розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах. У будинку, на фірмі і в приймальні депутата проводилися обшуки. Більше, ніж півроку Бабенко була відсутня на пленарних засіданнях і не брала участі в роботі депутатських комісій. Та й на листопадовій сесії її в залі не було.

Проте саме в листопаді на засіданні сесії криворізького міської ради депутатська група "За рідне місто" знову стала "Батьківщиною". Реанімований криворізький партійний осередок представив на початку засідання міський голова Юрій Вілкул. Він поінформував присутніх, що міськрада отримала повідомлення про створення депутатської групи політичної партії "Всеукраїнське об'єднання" Батьківщина ". Головою групи стала Ольга Бабенко, а до її складу увійшли Олексій Букреєв, Іван Грунін, Михайло Карий, Дмитро Плакса і Геннадій Черствий.

"Білосердечні" депутати, наче й не було нічого, знову дружно голосували за всі проекти в унісон з "Оппоблоком". І хоча Бабенко не було у сесійній залі, було зрозуміло, що всі питання нею узгоджені.

Опозиціонери до "вілкулівської більшості" одразу прозвали нову-стару депгрупу "філіалом Опоблоку". А депутат Юлій Морозов у "Фейсбуці" назвав таку політичну рокіровку "перемогою в номінації "Політичний цинізм року"".

Коментуючи цей політичний "камбек" керівник громадянської мережі "Опора" у Дніпропетровській області Сергій Федько припустив, що таким чином Юлія Тимошенко почала підготовку до нової виборчої кампанії. Маючи мінімальний рейтинг на місцях, Тимошенко знову зробила ставку на багату і досить впливову криворожанку - Ольгу Бабенко, у розпорядженні якої у Кривому Розі - розгалужена мережа громадських приймалень, яка має фінансові та людські ресурси, вміло веде піар-кампанії з "обробки" електорату і, безсумнівно, володіє організаторським талантом. Федько не виключив, що, можливо, має місце банальна "матеріальна зацікавленість" партійного боса у відновленні потоптаної репутації криворізького активу. При цьому Федько зазначив, що хоча доказів цієї версії у нього немає, але скандальність і ганебність ситуації красномовно свідчать на користь таких припущень.

Від самої Ольги Бабенко журналістам поки не вдається отримати жодних коментарів. В офісі її не вловити, а прес-служба поки відмовчується. Сайт депутата міської ради та сторінка депутатської групи "За рідне місто" теж не містять інформації і поки залишаються в попередньому брендуванні.

Втім, у Мережі з'явилося досить різке висловлювання на адресу Бабенко одного з найбільш затятих прихильників і відданих членів "Батьківщини" - Миколи Валієва. Відомі також і імена інших учасників криворізької парторганізації, які серйозно розмірковують про вихід з партії.

Сама ж лідерка партії тільки зазначила, що рішення щодо повернення ухвалювалося не центральним керівництвом партії, а у місцевих організаціях. "Ми пишаємося помилками, які у нас роблять", - додала Тимошенко, коментуючи рішення про повернення вигнанцям партійних квітків.

Вочевидь, розраховуючи на "коротку пам'ять" виборців, криворізькі "тимошенківці" знов підуть на вибори, не приховуючи своєї лояльності до "Опозиційного блоку", для якого, як відомо, криворізький регіон вважається "базовим".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook