Дніпровського суддю-сепаратиста з Криму звинуватили у державній зраді

Екс-суддя апеляційних судів Криму та Дніпропетровської області був звинувачений у державній зраді

Про це у "Фейсбуці" пише генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає Depo.Дніпро.

За словами Луценка, прокуратура Автономної Республіки Крим спільно із співробітниками Служби безпеки України провели обшуки у приміщеннях, в яких проживає колишній Голова Апеляційного суду АРК Чорнобук В.І.

"Згідно вимог КПК України, здійснено повідомлення про підозру Чорнобуку В.І. У вчиненні державної зради за ч.1 ст.111 КК України. Підривна діяльність Чорнобука В.І. В наданні допомоги іноземній державі та її представникам у переході судів АР Крим на здійснення правосуддя на підставі законодавства іноземної держави-Російської Федерації призвели до забезпечення функціонування незаконно створених судових органів, посилення заходів тимчасової окупації півострова Крим", - пише Луценко.

Нагадаємо, що у липні 2016 року Вища рада юстиції рекомендувала звільнити Чорнобука за порушення присяги судді, а саме заклики до суддів Криму вивчати російське законодавство після анексії. У вересні 2016 року за звільнення судді Валерія Чорнобука проголосували 229 депутатів Верховної Ради. За словами Загіда Краснова, вони передали до СБУ звернення з вимогою розібратися у ситуації, коли екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук нібито допомагає мерові у взаємодії з правоохоронними органами. У січні 2017 року у Дніпрі відбувся мітинг проти судді-сепаратиста.

Довідка: Екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, який закликав інших суддів півострова служити окупантам, був суддею апеляційного суду Дніпропетровської області. Нещодавно він отримав медаль за службу в АТО. Суддя проходив службу у 39 батальйоні територіальної оборони протягом двох місяців. Він демобілізувався через сорок п'ять діб перебування у зоні АТО, що є мінімальним терміном для отримання статусу учасника бойових дій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро