Рада звільнила дніпровського "суддю-сепаратиста"

Екс-голова Апеляційного суду Криму та суддя Дніпровського апеляцінйого суду Валерій Чорнобук звільнений за порушення присяги судді

Про це Depo.Дніпро стало відомо зі стенограми позачергового засідання Верховної Ради. 

За звільнення судді Валерія Чорнобука проголосували 229 депутатів. 

Раніше Вища рада юстиції рекомендувала звільнити Чорнобука за порушення присяги судді, а саме заклики до суддів Криму вивчати російське законодавство після анексії.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада використала останній шанс звільнити суддів за порушення присяги. Голосування супроводжувалося бурхливим обговоренням та з труднощами набирало мінімально необхідну кількість голосів.

Двох рекомендованих на звільнення суддів Кіровського райсуду Дніпра - Наталю Овчаренко та Олега Ходасевча - депутати так і не звільнили.  

Довідка: Екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, який закликав інших суддів півострова служити окупантам, був суддею апеляційного суду Дніпропетровської області. Нещодавно він отримав медаль за службу в АТО. Суддя проходив службу у 39 батальйоні територіальної оборони протягом двох місяців. Він демобілізувався через сорок п'ять діб перебування у зоні АТО, що є мінімальним терміном для отримання статусу учасника бойових дій. Свою службу Валерій Чорнобук ніс при батальйонному штабі, не наближуючись до лінії бойових зіткнень. Його офіційна посада — начальник третьої бані, але він возив командира батальйону на власному позашляховику.

На посаді голови апеляційного суду АР Крим Чорнобук закликав інших суддів служити окупантам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро