Філатов проти Вілкула: За одного битого п’ять небитих дають

Фракція "Опозиційного блоку" у Дніпропетровській міськраді дала тріщину

Філатов проти Вілкула: За одного битого…

Побиття напередодні депутата від "Опозиційного блоку" Олега Григорука яскраво засвідчило, що переформатування коаліції у Дніпропетровській міськраді без крові, бодай малої, таки не обійдеться.

Ставки завеликі: коаліція надто хитка, і кілька голосів можуть кардинально змінити баланс політичних сил у сесійній залі. Якщо на перших сесійних засіданнях виокремилася "дружба" "Опозиційного блоку" і "Громадської сили" vs "УКРОП", "Солідарність" і "Самопоміч", то при обранні секретарем міськради "громсилівця" Загіда Краснова були депутати від всіх фракцій, окрім "УКРОПу".

Необхідність затвердження складу комісій, виконкому і тексту регламенту змушує дніпропетровських політиків вести за кожного депутата бій. Як виявилося, у прямому сенсі цього слова.

Побиття Григорука призвело до того, що гасло "Наших б’ють!" лунає сьогодні як від "філатовських", так і від "вілкулівських". Команда Бориса Філатова звинувачує опонентів у кровавій розправі над однопартійцем, який мав сміливість "мати іншу думку". У Олександра Вілкула закидають прихильникам мера намагання якщо не купити за 500 тисяч, то залякати тих, хто не хоче бути в їхній обоймі. Сам Григорук стверджує, що Філатов тут ні до чого, натякаючи на підступні задуми колег по фракції.

Філатов проти Вілкула: За одного битого п’ять небитих дають - фото 1

Правоохоронці взялися за розслідування факту хуліганського нападу на депутата. Втім, сподіватися, що замовники побиття будуть знайдені, не доводиться.

Попри це, очевидними є три версії подій. Одна з них полягає в тому, що у фракції "Опозиційний блок" у Дніпропетровській міськраді фактично відбувся розкол. За словами Григорука, він і ще п'ять депутатів від "Опоблоку" мають інше бачення, зокрема, з питань формування бюджету, ніж фракція.

Друга версія полягає в тому, що депутата намагалися силовим методом схилити на співпрацю саме з мерською командою, і залякали настільки, що він провів прес-конференцію і сказав те, що сказав. Деякі депутати "Опоблоку" взагалі заявили, що Григорук розкрив корупційну схему Філатова, за що і був покараний.

Згідно третьої версії, "особлива думка" в шістьох депутатів "Опоблоку" виникла у зв’язку з призначенням на посаду заступника міського голови давньої соратниці Вілкула Світлани Єпіфанцевої. Начебто платою за цей жест Філатова має стати перехід депутатів з її орбіти до промерської коаліції. Можна припустити, що до сфери впливу нової "омбудсменки" входять Григорук і ще п’ять народних обранців від "Опоблоку", які були присутні разом з ним на прес-конференції - Сергій Пустовий, Наталя Демідова, Володимир Ікол, Василь Губерт і Дмитро Безуглий.

Філатов проти Вілкула: За одного битого п’ять небитих дають - фото 2

Право на існування мають усі версії. Тож напередодні прийняття доленосних рішень зрозуміло, що у ході постійних консультацій між основними політичними гравцями каменем спотикання є саме текст регламенту з прописаним розподілом повноважень.

Так чи інакше, а сесія Дніпропетровської міськради, скоріш за все, відбудеться 29 лютого. І наступні два тижні мають бути достатньо цікавими з огляду на наступні кроки, зокрема, команди Вілкула. Якщо Григорук і компанія мають свою, окрему від рідної фракції, думку щодо формування бюджету, цікаво буде спостерігати, як вони будуть голосувати по інших питаннях.

Імперативний мандат, яким розмахує Вілкул у своїх коментарях на "Фейсбуці", стане дієвою зброю лише через вісім місяців, а поки все треба робити за законами дипломатії. Причому - обом сторонам. На жаль, поки що більше "у моді" методи "бандитських" 90-х років минулого сторіччя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme