Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов обіграв Філатова

Неспроможність мера і депутатського корпусу домовитися між собою призвела до виїзних засідань міськради з прийняттям неоднозначних рішень

Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов…

Сьогодні о шостій ранку у приміщенні Амур-Нижньожніпровської райради у Дніпропетровську зібралися 35 депутатів Дніпропетровської міськради. В такому складі "антимерська" більшість зібралася вперше. Інакше кажучи, саме сьогоднішнє засідання стало показовим з позицій політичних розкладів у міськраді Дніпропетровська.

Нагадаємо, що на першому пленарному засіданні 27 листопада після прийняття присяги мер Філатов оголосив перерву до 4 грудня. Тоді ж на брифінгу він вперше заявив про створення "промерської" більшості з 21 депутата "УКРОПа", 6 – "БПП-Солідарність" і 5 – "Самопомочі". Загалом – 32 "бійця". Втім, кількість депутатів від "Опоблоку" (25) і "Громадської сили" (7) теж склала рівно 32.

Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов обіграв Філатова - фото 1

Наступне засідання міськради не відбулося через відсутність кворуму. Але 21 грудня зібрали пленарне засідання з небаченою явкою – у залі були присутні всі 64 депутати. Втім, за кандидатуру на посаду секретаря міськради – "порошенківця" Каміля Примакова, якого висунув Філатов, – не вистачило голосів. Оскільки голосування відбувалося таємно, можна тільки гадати, хто зі "своїх" "завалив" рішення, бо теоретично з голосом самого Філатова більшість (33 голоси) набиралася легко.

Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов обіграв Філатова - фото 2

Далі депутати від "Опоблоку" і "Громадської сили" намагалися скористатися своїм правом висунути кандидатуру секретаря. Саме в цей момент Філатов заявив про перерву в засіданні, наказав вимкнути світло і систему для голосування "Рада". Після цього у будівлі міськради почали відбуватися бурхливі події з виламуванням дверей, відбиранням скриньки для голосування, повідомленнями про мінування. Тоді ж було зібрано 33 підписи депутатів під поданням кандидатури лідера фракції "Громсили" Загіда Краснова на посаду секретаря міськради. Одним з "перебіжчиків" виявився представник фракції "БПП-Солідарність" Олександр Шикуленко.

Наступного дня за вказівкою мера Філатова будівлю міськради почали "охороняти" люди у камуфляжі. Це викликало неабиякий суспільний резонанс, і тому було знайдене "елегантне" пояснення – впровадження проекту "Школа молодого політика".

Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов обіграв Філатова - фото 3

"Антимерська" більшість не здалася і передала у канцелярію рішення 33-х депутатів про проведення 28 грудня позачергової сесії міськради. Але, "за збігом", саме на цей час у приміщенні зали сесійних засідань міськради був запланований "Форум захисників України" за участі волонтерів, бійців АТО, активістів, тощо. Під дверима сесійної зали "права рука" Краснова – депутатка Катерина Збарська зробила заяву про проведення позачергової сесії 29 грудня у приміщенні АНД райради Дніпропетровська о шостій ранку. Місце проведення, вочевидь, було обране не випадково – головою цієї райради є людина Краснова Олексій Пермяков, а депутатську більшість складають представники "Опозиційного блоку" і "Громадської сили".

І це засідання нарешті відбулося, навіть незважаючи на повідомлення про замінування. Порядок денний був складений "з родзинкою". По-перше – обрання "незручного" для Філатова секретаря – Загіда Краснова. Цей впливовий бізнесмен, "старожил" дніпропетровського політикуму має достатній фінансовий і адміністративний ресурс для впровадження своїх інтересів у стінах міськради.

Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов обіграв Філатова - фото 2

Відомо, що Краснов завжди мав приціл на мерське крісло, а у 2006-2007 роках навіть здобув славу "директора" міськради. Втім, достатньої довіри виборців Краснову жодного разу не вистачило, аби офіційно зайняти посаду міського голови. Тож, за всіх важелів впливу на міськвиконком, Загід Геннадійович так і залишився "недомером".

Втім,  за останній рік Краснову вдалося "підкорити" багато владних посад у раді. І перше, що зробив Філатов з приходом на мерську посаду, стала чистка міськради від людей Краснова. За великим рахунком, компромісний союз з "вілкулівськими" "загідівці" створили, власне, з прицілом на майбутнє мерство Краснова. Загіду Геннадійовичу потрібні "базові" комісії і департаменти у раді, і він готовий сприяти рішенням, ініційованим "опоблоківцями". Звичайно, такий впливовий секретар для Філатова є найгіршим варіантом зі всіх можливих.

Інші два питання порядку денного – про призначення муніципальних надбавок бюджетникам (по 620 грн кожному) і "перейменування" Дніпропетровська у Дніпропетровськ – мають надати суспільної важливості сьогоднішньому засіданню. Тобто перед Філатовим постає дилема – яким чином обґрунтувати своє небажання бачити секретарем Краснова, при цьому не спростовуючи інші два рішення, які мають вагоме суспільне значення.

Цікаву позицію у цій ситуації зайняли два з п'яти міських депутатів від "Самопомочі": Артем Хмельников і Вячеслав Мішалов. Саме їх Філатов неодноразово звинувачував у неконструктивній позиції і "підігруванні" "опоблоківцям". На сьогоднішнє засідання вони з'явилися, але голосували тільки за надбавки бюджетникам і "перейменування".

Як в Дніпропетровську "недомер" Краснов обіграв Філатова - фото 5

Тобто фактично, знаходячись у "промерській" більшості, вони легітимізували засідання конкурентів, що може стати важливим аргументом у судових процесах.

В тому, що суди будуть, сьогодні майже ніхто не сумнівається. Бо наймовірніше, що рішення депутатів "антимерської" більшості Філатов не підпише. При цьому у всіх політичних гравців Дніпропетровська час чи то судитися, чи домовлятися є лише до лютого. Саме до цього часу депутати мають прийняти бюджет міста Дніпропетровська.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme