Золоті фасади і діамантові пляжі: Як мер Дніпра Філатов "пачками" здає підлеглих прокуратурі

Міський голова Дніпра вирішив зробити публічним покарання чиновників міськради, які підозрюються в розкраданні бюджетних коштів 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Золоті фасади і діамантові пляжі: Як мер…

Розкрадання бюджетних коштів – вічна тема для громадських діячів і журналістів-розслідувачів, які час від часу приголомшують вдячну публіку викриттям схем чиновників и високопосадовців. Зазвичай останні виправдовуються і до останнього ховаються за гаслом "спочатку доведіть". Прокурори відкривають кримінальне впровадження,  які не завжди доходять до суду. Але буває і так, що ініціаторами розслідування стають ті, хто, за логікою, має бути по іншу сторону барикад.

Так, на початку березня прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що під час благоустрою пляжу у Дніпрі посадовці Дніпровської міської ради завищили вартість придбаних матеріалів та виконаних робіт, чим спричинили значні збитки бюджету. За даними аудиту, там вкрали майже половину коштів і не виконали весь обсяг робіт. Багато питань і до якості піска, скрінінг якого не проводився.

Крім цього, розпочато кримінальне провадження відносно посадовців департаменту міської ради та чотирьох товариств з обмеженою відповідальністю. Вони завищили вартість матеріалів та робіт під час ремонту головних фасадів житлових будівель. Посадовцям інкримінують порушення ч.3 ст.191, ч.2 ст.364 та ч.2 ст.367 КК України (розтрата бюджетних коштів, зловживання службовим становищем та службова недбалість, що спричинили тяжкі наслідки). За попередніми даними, в документах значився ремонт навіть тих будівель, яких рука підрядника навіть не торкалася. Це якщо не брати до уваги завищення вартості матеріалів і робіт та інші порушення.

Начебто нічого особливого - є факт корупції, який зафіксовано правоохоронцями. Але унікальність цієї ситуації в тому, що кримінальні провадження, про які йде мова, відкриті за заявою міського голови Дніпра Бориса Філатова. Тобто він сам вирішив покарати підлеглих за казнокрадство після проведеного у стінах міської ради аудиту. Там, до речі, виявилися й інші факти – зокрема з'ясувалося, що кошти також вкрадені на підсвітці Кайдакського мосту і на встановлені smart-дерев. Більше того, лампи підсвітки не відповідають вимогам, а потужність підсилювачів сигналу Wi-Fi більш ніж у 20 разів менша за очікувану. Тобто крали на всьому.

Сам Філатов у "Фейсбуці" підтвердив, що поскаржився на чиновників, бо не може змінити натуру людей.

Даний факт викликав суперечливі відчуття. З одного боку, Філатов визнає, що підлеглі під носом в нього крадуть, і крадуть чимало.  І начебто в мера мають бути усі важели впливу, щоб цьому запобігти, бо кадрові питання – це цілком його прерогатива. З іншого боку, це, напевне, свідчення того, що у Філатова не вистачає відданих людей на усі бюджетні потоки, які б давали по руках корупціонерам. З іншого боку, міський голова Дніпра дає зрозуміти, що на шляху до другого терміну не хоче нести за собою шлейф корупційних скандалів, і ті, хто отримав доступ до бюджетних коштів завдяки політичним домовленостям, мають вгамувати свій апетит. Бо цінність цих домовленостей з кожним днем стає все меншою. А після виборів все доведеться починати з нуля.

Донедавна головною корупційною темою у Дніпрі було розкрадання коштів на ремонті Нового мосту. Сьогодні Філатов намагається закрити і цю тему. І тут він виступив не у зв'язці з прокурорами, а проти них. Йдеться про ухвалу Індустріального райсуду Дніпра від 23 січня, згідно з якою слідству надали доступ до низки документів департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровського міськради. Прокуратура підозрює чиновників Дніпровського міської ради в змові з ТОВ "Мостстройком", ТОВ "Маст-Буд" і Державною фіскальною службою України у привласненні бюджетних коштів під час капітального ремонту автодорожнього моста № 2 (Нового моста) через річку Дніпро.

За словами Філатова, коли юристи мерії прийшли в суд за поясненнями, то їм було сказано: "Ми просто задовольнили клопотання прокуратури і не зобов'язані пояснювати, навіщо". "Якщо простими людськими словами, то суддя, не читаючи, просто роздрукувала прокурорську флешку. У свою чергу, коли юристи прийшли вже в прокуратуру і почали вимагати пояснень, які такі "оперативні дані" у них є про "відкати чиновникам міськвиконкому". З'ясувалося, що немає нічого", - написав Філатов у "Фейсбуці".

Міський голова Дніпра сьогодні діє і у нападі, і у захисті одночасно. Він давно перестав загравати не тільки перед місцевою опозицією, а й перед політичними соратниками. Єдине, чого поки не досяг, це порозуміння з громадськими активістами, чи тими, хто під них "косить". Наприклад, деякі з них тролять Філатова, пропонуючи назвати на його честь напівзатоплений катер у річному порту Дніпра.

Хоча тут є і певні перемоги. Наприклад, саме Філатов першим повідомив про затримання скандально відомого у Дніпрі Костянтина Більцана, який тривалий час "кошмарив" бізнесменів міста, вимагаючі гроші за те, що не заважатиме їм жити своїми пікетами і мітингами. У Філатова з ним були свої "личняки".

Варто зазначити, що саме антикорупційна тема сьогодні в пріоритеті у Філатова, але громадськість сприйматиме дії міського голови за чисту монету, напевно, лише тоді, коли за заявами до прокуратури послідують реальні сроки за вчинені правопорушення.  Бо є недовіра через таку українську "традицію" – голосно кричати "тримай крадія", а потім кримінальні справи тишком-нишком гальмуються і не доходять до суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme