ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Як "шрек" криворізької політики "допоміг" Вілкулу зірвати засідання сесії

Чергове пленарне засідання сесії Криворізької міськради рясніло скандалами, за якими простежувалися сценарії "договорняків" і самопіару

Depo.
27 липня 2017 15:30
ФОТО: depo.ua

Засідання міськраді 26 липня почалося и закінчилося скандалом. Ще на підході до зали засідань міськради депутата від партії "Укроп" Миколу Колесника невідомий хлопець облив зеленкою. Так, на думку "позеленілого" депутата, так його своєрідно привітали з 50-річчям "свідки опозиційної стабільності в місті".

Втім, Колесник все ж не став пропускати засідання. На сесію ним був підготовлений проект рішення "Про затвердження Програми соціального захисту окремих категорій мешканців Кривого Рогу на 2017-2019 роки". Згідно з цим документом передбачалося домогтися матеріальної допомоги сім'ям загиблих, сім'ям полонених, інвалідам війни 1,2,3 групи. На порядку денному це питання було під номером 93. Підтримати голосування по проекту Колесник запросив дружин і матерів воїнів АТО, а також волонтерів, звільнених в запас бійців батальйону "Кривбас" та інших активних громадян міста. Список бажаючих бути присутніми на сесії розміщений на сторінці депутата.

У фойє перед реєстрацією на сесію раптом з'ясувалося, що завчасно подані списки "групи підтримки", дивним чином зникли, а без такої формальності в зал людей пускати не велено. Тому КП "Муніципальна гвардія", яку в місті називають не інакше, як "кишенькова армія Вілкула", блокувала бажаючим пройти на засідання доступ до сесійної зали. Потрапити туди змогли не всі, пропускали обраних. Таке ставлення викликало у відповідь обурення з боку матерів криворізьких бійців і городян.

Далі - більше. Волонтерів, матерів і дружин загиблих і зниклих безвісти хлопців екіпіровані "муніципали" стали відтісняти від входу в зал. Кілька людей, в тому числі і жінки, в результаті бійки отримали травми. Постраждали і муніципали - у одного бійця, за словами секретаря міськради Сергія Маляренка, розсічена брова невідомим предметом. Згодом Маляренко зазначив, що ніхто зі знайомих особисто з Колесником не наважився б облити його зеленкою. Вочевидь, багатьом знайомий "крутий норов" депутата, незважаючи на його зовнішню "легковажність".

Обережно! Відео містить ненормативну лексику (18+)

Упродовж бійки на сходах до сесійної зали прибула поліція і стала на бік "муніципалів". Керував поліцейськими заступник начальника міськвідділу поліції Микола Верповській. Він же і вирішував, кому з криворіжців дозволено буде пройти до зали. Мами хлопців-АТОвців з боєм проривалися до зали міської ради, пройшовши через принизливий коридор з людей у ​​формі.

А в цей час основна маса криворізьких депутатів спокійно займала свої місця, не звертаючи уваги на конфлікт в фойє. Мер Юрій Вілкул готувався відкрити сесію. Мами з групи підтримки розгорнули плакати і під їхні крики "Ганьба!" Депутати почали пленарне засідання.

У числі перших виступаючих Микола Колесник звернувся до депутатів і головуючому з проханням перенести своє питання № 93 і розглянути його на самому початку. Агресивний, з елементами вуличної лайки, спіч депутата, спрацювавши, як пусковий механізм, оживив групу підтримки. Провілкулівська більшість під єхидні коментарі мера прогнозовано не підтримали цю пропозицію, викликавши чергову хвилю обурення на гостьових місцях. Під вигуки і шум у залі головуючий продовжував ставити на голосування інші питання. Обурення від представників колесніковської групи підтримки зростало і відверто заважало роботі. Заклики депутатів різних політсил до мера зняти напругу і проголосувати горезвісне питання № 93 не знаходили відгуку. Протистояння досягло апогею, засідання все більше і більше перетворювалося на фарс.

Депутатам, які іменують себе представниками демократичних сил, довелося блокувати трибуну з вимогою негайного припинення знущань над людьми, і наведення порядку в залі. Депутат від "Сили Людей" Світлана Сова підлетіла до президії і просто вирвала з рук мера Юрія Вілкула мікрофон.

Тільки тоді глава криворізького міської ради здався, оголосивши перерву в роботі сесії і перенесення її на невизначений термін. Через зірвану сесію "за бортом" залишилося безліч нерозглянутих питань.

Черговий провокаційний піарход на темі матерів і воїнів АТО від криворізького депутата, якого ще називають "Тайсоном", передбачувано натрапив на завзяте небажання йти назустріч протиборчим силам з боку міського голови. Чи принесло це користь городянам? Навряд чи. Питання під номером 93 про допомогу так і не було розглянуте, до нього просто не дійшла черга. Чи можна було з поваги до сімей загиблих хлопців перенести розгляд питання - звичайно, це ніяк не суперечить законодавству. Чи можна було дочекатися його розгляду в порядку черги - очевидно.

Навіщо на вході зарядили негативом запрошену публіку, а градоначальник вчасно не попередив конфлікт, можна тільки здогадуватися. Але сценарій протистояння "двох світів" був розіграний, як по нотах: мер Вілкул показав, "хто в домі хазяїн", Колесник – виступив у ролі його опозиціонера.

Наступного дня, 27 липня, відбулось продовження пленарного засідання, де питання виділення матеріальної допомоги воїнам АТО нарешті було розглянуто, але голосів не набрало – лише 11 "за". Це й не дивно, бо попри те, що з 64 депутатів на початок засідання зареєструвалося лише 37, і більшості з них були роздані "методічки з голосування", де наголошувалося саме на тих питаннях, які начебто є більш важливими, ніж інші. До речі, мова у проекті рішення йшла про 19 млн грн, коли з 2014 року на соцзахист родин АТОвців загалом було виділено 74 млн грн.

У "Фейсбуці" Колесник оприлюднив фото з онуками і написав: "Перша фраза онуків: "Коля тепер в нас Шрек, а може Халк!".

Типаж Миколи Колесника примітний своєю неординарністю. На всі питання щодо "кримінального минулого" "Тайсон" відповідає, що "єдиною ОЗУ, в якій перебував, була "Партія регіонів". У минулому - боксер, десантник, пройшов "гарячі точки", називав себе куратором добровольчого батальйону "Кривбас".

Відомий своїми неординарними вчинками і схильністю до авантюрних витівок. Кажуть, що під час передвіборчої гонки, коли він колесив під прапорами "Укропу" по Кріворіжжю, Колеснику якось вдалося агітаційній концерт пустити в ефір підвладної "опоблоківцю" Юрію Вілкулу ТРК Рудана, якімось чином заблокував їхнє обладнання.

Тож, яскравий політичний персонаж Колеснік не збавляє темпів креативного піару, и, вочевидь, готується до наступних місцевих, а, може, й парламентських виборів. Потужної групи підтримки серед колег-депутатів в нього не спостерігається, але ж це йому, напевно, це і не потрібно.

Фото результатів голосування за проект рішення про виділення допомоги АТОвцям, родинам полонених


Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро