ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Кривому Розі перемогу Вілкула оскаржать в суді

Кандидатка на посаду міського голови подала позов до суду
Depo.
3 квітня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Дніпро з посиланням на Радіо Свобода.

Колишній кандидат на посаду мера Кривого Рогу, самовисуванка Інна Іванченко подала до Дніпропетровського окружного адміністративного суду позов щодо визнання результатів виборів міського голови 27 березня недійсними.

У суді намагаються оскаржити дві постанови Криворізької міської виборчої комісії – про встановлення результатів виборів та про реєстрацію Юрія Вілкула міським головою Кривого Рогу.

«Ми подали наш позов в електронному вигляді в надії, що, коли його приймуть, ми надамо до нього додатки, де викладені факти порушень. Загалом у нас підготовлено близько 60 таких додатків. Основний наголос ми робимо на порушення, які були зафіксовані під час виборчої кампанії мера, так само, як і в день голосування. По-перше, ми вважаємо, що в місті підігрівались настрої міжнаціональної ворожнечі, недовіри, – чого варті слогани, які використовувались на користь Вілкула, – "Якщо мера не виберемо ми, владу захоплять вони" з фотографіями людей, що жбурляють каміння. По-друге, чимало питань викликає соціальна акція з виплати 500 гривень малозабезпеченим родинам. Ми вважаємо, що під час виплат у людей збирали особисті дані, щоб потім організувати підвезення цих же людей на виборчі дільниці, тобто наявне використання адміністративного ресурсу. Протокол комісії про встановлення результатів вибрів був затверджений у середу. За законом, є 5 днів для оскарження результатів виборів", – повідомив правозахисник Валерій Романов.

Нагадаємо, 31 березня Юрій Вілкул прийняв присягу міського голови Кривого Рогу

Криворізька міська виборча комісія 28 березня прийняла підсумковий протокол про вибори мера Кривого Рогу. А 30 березня визнала Юрія Вілкула обраним міським головою Кривого Рогу. Чинний міський голова набрав 74,18% голосів. Йому віддали свої голоси 209 469 криворіжців. На мерських виборах восени 2015 року перемогу також отримав Юрій Вілкул, на 700 голосів випередивши кандидата від "Самопомочі" Юрія Милобога.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро