Топ-5 провалів мерства Філатова - 2017: Хамство і "беркутовець"

Дедалі більша закритість процесів всередині Дніпровської міськради працює не на користь іміджу Бориса Філатова, який прийшов у політику під гаслами Євромайдану

Топ-5 провалів мерства Філатова - 2017:…

Упізнаваність мера Дніпра здобувається не тільки через його прагнення до медійності, але й через "єпікфейли" у діяльності міськради, яку він очолює. Скандалів на другому році мерства Бориса Альбертовича стає все більше, але поки через них він несе лише репутаційні втрати.

Так, тільки у першому півріччі 2017 року міський очільник Дніпра "прославився" на всю країну викритими корупційними схемами своєї команди, хамством у соцмережах і на засіданнях міськради, використанням влади задля перешкоджання бізнесу політичних опонентів, скандальними кадровими призначеннями, навіть бійкою у стінах мерії.

Корупціонери і "непокірні" у команді Філатова

Гучні корупційні скандали з чиновниками міськради Дніпра продовжують з'являтися регулярно. Наприклад, в квітні поліцією були випісані "корупційні" протоколи щодо депутата міськрадиАртема Павлова, який водночас був начальником управління правового забезпечення Дніпровської міської ради. Справа "закрутилася" з приводу голосування щодо надбавок, у якому угледіли конфлікт інтересів. Сам Павлов не згоден з діями правоохоронців і оскаржує звинувачення у суді.

20 червня 2017 року начальника управління торгівлі Дніпровської міськради Олександра Каховського затримали працівники прокуратури за звинуваченням у організації злочинної схеми збагачення. Посадовець став відомим через розпочату міською владою війну проти МАФів. Також стало відомо, що Каховський задекларував майже три мільйони готівкою. 22 червня Жовтневий районний суд Дніпра призначив йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 діб, згодом суд відсторонив його від посади.

Влітку Філатов позбавив посади керівника департаменту з роботи з активами Дніпровської міської ради Катерину Бурю, яка є депутатом від "Укропу". У кулуарах обговорювали конфлікт між мером і нею, який передував звільненню.

У липні Філатов звільнив директора департаменту гуманітарної політики міськради Геннадія Глядчишина, який був головою фракції "Укроп" у міськраді, а на виборах очолював передвиборчий штаб Філатова.

До директора департаменту житлового господарства Владислава Грицая не раз виникали питання правоохоронців, а журналісти і громадські організації звинувачують його у тому, що деякі ліфти ремонтуються лише на папері. Філатов взимку оголосив чиновнику догану через непрозорість при здійсненні електронних закупівель. У свою чергу, Грицай спростував інформацію щодо завдання бюджету Дніпра збитків на 2,5 млн гривень. І, незважаючи на кримінальне впровадження, відкрите проти нього, продовжує працювати у міськраді.

Показова демонстрація "влади" над бізнесами політичних опонентів

У січні на вулицях Дніпра комунальники почали масовий демонтаж рекламних носіїв. Дійшло навіть до силових протистоянь з невідомими у камуфляжі. Тоді Філатов заявив про "розгул бандитизму у місті" і звернувся за допомогою до міністра МВС Арсена Авакова. Згодом суд заборонив зносити 62 білборди, які встановлені у різних районах міста. Велика частина з них мала відношення до лідера партії "Громадська сила" Загіда Краснова, який примкнув до так званої опозиції у міськраді.

А після початку відкритого протистояння між Філатовим і його екс-заступником Дмитром Погребовим, який, все ж, залишився депутатом міськради, на набережній Дніпра комунальники почали усіляко перешкоджати вільному доступу до ресторана "Coast", який належить останньому. Спочатку встановили загородження, потім на місце парковки перед закладом пригнали комунальну техніку, а згодом почали влаштовувати замість тротуару клумбу. Не обійшлося без бійки.

Дмитро Погребов у 2015 році був призначений першим заступником міського голови Дніпра та навесні 2016 року добровільно звільнився з виконкому міськради.

"Кишенькові гвардійці" Філатова на чолі з екс-беркутівцем

"Надбання" мерії Дніпра часів Януковича у вигляді "кишенькової мерської гвардії" прийшлося до смаку і міському голові Філатову. Він не відмовився від фінансування "силових комунальників" – навпаки, збільшив їхню кількість і, врешті решт, у травні 2017 року призначив керівником КП "Муніципальна поліція", яку перейменували на "Муніципальна варта" екс-очільника дніпропетровського "Беркута" Андрія Ткаченка, чим викликав черговий скандал. У соцмережах піднялася хвиля бурхливих обговорень, в ході яких Філатов банив підписників і ображав їх. Робітники комунальних підприємств Дніпра заявили про звільнення через незгоду з новим кадровим рішенням мера. Активісти під вікнами Філатова провели "антиберкутівський" мітинг.

Втім, марно. Кадрове рішення мера залишилося в силі. Але невдоволення "вартовими-гвардійцями" серед містян зростає. Так, "комунальні вартові" Філатова взялись перевіряти бізнес, у поліції визнали двох робітниць КП "Муніципальна поліція" особами, схильними до вчинення правопорушень. Після п'яного дебошу у торгівельному центрі Дніпра з КП "Муніципальна варта" звільнили чоловіка, який представлявся учасником АТО. Після цього інциденту розпорядженням мера Філатова працівникам мерії та комунальних підприємств заборонили вживати алкоголь у робочий та неробочий час.

Врешті решт, водій КП "Муніципальна варта" на службовому автомобілі збив жінку, яка переходила проспект Богдана Хмельницького по пішохідному переходу.

Загалом, попри утримання півтори сотні муніципальних силовиків, які мають допомагати поліції у збереженні порядку у місті, Дніпро продовжує "лякати" гучними злочинами. Так, 9 травня у Дніпрі з колони прихильників "Опоблоку" вискочили "тітушки", які поряд з правоохоронцями побили АТОвців. У червні на центральному проспекті міста сталася стрілянина, у якій загинули два ветерана АТО і п'ятеро чоловіків отримали поранення.

Хамство і мордобій

"Вільна" манера спілкування мера Філатова на пленарних засіданнях, а особливо – у соцмережах закріпили за ним реноме "хама".

У квітні Філатов і його заступник Михайло Лисенко "засвітилися" у скандалі з рукоприкладством щодо директора одного з ОСББ Сергія Варфоломея. Згодом Філатов спростував свою участь у побитті чоловіка. Але залишилися відеодокази скандалу, коли після спілкування з Філатовим активіст вийшов з кабінету з розбитим обличчям.

Під час масового обговорення у "Фейсбуці" призначення екс-беркутівця на посаду керівника КП "Муніципальна гвардія" мер Дніпра дозволив собі образливі вислови щодо коментарів однієї з користувачок: "овца е**ная". Після того, як цей скандал досяг всеукраїнського масштабу, Борис Філатов уклав парі з Геннадієм Корбаном, що місяць не буде користуватися "Фейсбуком". Корбан парі виграв.

Навіть після цього манера спілкування мера, зокрема, з депутатами, залишається фривольною. Так, на липневій сесії Філатов глузував над висловом про депутата-онаніста, начебто роблячи зауваження своєму хамливому заступнику.

Бенкети, фестивалі і ростові зайці за бюджетні мільйони

Кожного разу масові заходи, на які витрачаються мільйони бюджетних коштів, викликають обурення частини містян. Наприклад, на новорічні свята у холі міськради встановили ялинку, біля якої відвідувачів мерії вітали аніматори. На це з бюджету виділили 450 тис. гривень.

На Масляну у лютому у Філатова годували дніпрян млинцями на півтора мільйона гривень.

На святкування 8 березня витратили 2 млн гривень: на бенкет запросили 600 жінок, розважав гостей співак Віктор Павлик та 16 аніматорів.

На перший фестиваль блогерів з міської казни виділили майже мільйон гривень.

На проведення Дня міста Дніпро на Театральній площі з міського бюджету планують виділити 1,2 млн гривень. Так, 9 вересня на цій локації планують 40-хвилинний виступ диско-групи 80-х "Арабески". Також планується виступ "Сердючки".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme