"Реал-політик" від Філатова: Чому "укропівців" вимітають з міськради Дніпра

Звільнення керівників департаментів у міськраді Дніпра викликало чимало питань у мешканців міста

"Реал-політик" від Філатова: Чому "укроп…

Сам мер Дніпра Борис Філатов подає це звільнення як "реал-політик" – термін, який він сам вигадав, коли почав пояснювати нашестя колишніх "регіоналів" до своєї команди. Мовляв, набираю професіоналів попри минуле і партійну належність і звільняю навіть своїх, якщо десь вскочили у халепу.

Найбільш гучним стало звільнення директора департаменту гуманітарної політики Геннадія Глядчишина. Все ж таки, голова фракції "Укроп" у міськраді, колишній голова передвиборчого штабу Філатова на виборах до Верховної Ради і виборах міського голови. Одним словом, людина, яка користується безумовною довірою мера і відповідає за вкрай важливий напрямок роботи – освітній.

Довіра – довірою, але Глядчишин протягом року встиг стати фігурантом кількох гучних скандалів. Як повідомляв Depo.ua, у червні 2016 року Глядчишин брав участь у голосуванні за надання підприємству, кінцевим бенефеціаром якого він є, дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки по проспекту Яворницького у місті Дніпрі для розміщення нежитлових приміщень. Прокуратурою Дніпропетровської області у цій справі було відкрите адміністративне впровадження, проте Бабушкінський суд його закрив. Втім, у грудні 2016 року Апеляційний суд Дніпропетровської області скасував рішення суду першої інстанції.

У січні 2017 року сам Філатов офіційно оголосив Глядчишину догану за непрозорість при проведенні електронних закупівель департаментом гуманітарної політики. Проте місцеві ЗМІ дедалі частіше звинувачували Глядчишина в корупції. Зокрема, в тих же тендерах від департаменту переможцями ставали суцільно новостворені ФОП, що начебто мають те чи інше відношення до співробітників департаменту. Причому ціни, пропоновані цими ФОП, були в два, а то і в три рази вищі за середньоринкові. Крім того, департаментом від початку встановлювалася завищена очікувана вартість закупівлі.

Останній скандал був пов'язаний із закупівлею обладнання для нового дитячого садка, який урочисто відкрив сам Філатов. Тут вже Глядчишина звинуватили в тому, що навіть дитячі горщики його департамент закуповував майже в 10 разів дорожче за ринкову ціну. Звичайно, сам чиновник усі звинувачення відкидав, проте ці події наклалися на останні корупційні скандали у міськраді.

Так, було затримано начальника управління реклами міськради Олександра Каховського, який нині перебуває під домашнім арештом. Йому інкримінують хабарництво і зловживання службовим становищем. На минулому тижні була затримана за підозрою в отриманні хабара чиновниця департаменту корпоративних прав міськради. Керує цим департаментом депутат від "Укропу" Артем Павлов. Він відомий тим, що кілька місяців тому отримав два протоколи про корупцію від департаменту захисту економіки Нацполіції – за те, що голосував за встановлення собі надбавок до зарплати за сумлінну працю, не повідомивши про конфлікт інтересів.

Якщо об'єднати ці скандали, то у мешканців Дніпра може скластися враження, що у той час, як правоохоронці одного за одним висмикують корупціонерів з міськради, сам Філатов для боротьби з цією корупцією нічого не робить. Тож звільнення "любого друга" Глядчишина можна розглядати як сильний хід, який має довести зворотне.

За що ж було звільнено керівника департаменту по роботі з активами міськради, члену все тої ж фракції "Укроп" Катерину Бурю, достеменно невідомо. Але в кулуарах мерії ходять розмови про те, що справа у газових заправках. Поки Філатов показово зносив півсотні таких заправок по всьому місту під камери і пости у "Фейсбуці", Буря нібито підписувала дозволи на встановлення цих заправок. Втім, поки що це лише чутки.

А в даній ситуації виникає питання – хто наступний? Можна припустити, що це буде директор департаменту житлового господарства Олександр Грицай. Йому, як і Глядчишину, Філатов вже оголошував догану у січні – за непрозорість при електронних закупівлях. Крім того, чиновнику постійно дістається за ліфти – журналісти і громадські організації звинувачують його в тому, що підйомники ремонтуються лише на папері, за завищеними цінами, або взагалі у будинках, де їх немає. Щодо Грицая навіть було відкрите кримінальне впровадження за зловживання службовим становищем і службове підроблення. Містяни подавали електронну петицію за його звільнення. Але поки що він на своїй посаді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme