Справа ремонту Нового мосту і "полювання" на Вілкула: Що встиг звільнений прокурор Дніпропетровщини

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка звільнив Руслана Токаря з посади очільника обласної прокуратури Дніпропетровської області

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Справа ремонту Нового мосту і "полювання…

Роман Токар став 18-м обласним прокурором, звільненим Рябошапкою. Він пропрацював на посаді прокурора Дніпропетровщини рівно п’ять місяців – з 10 травня по 10 жовтня 2019 року. За цей час його відомство вело розслідування кількох резонансних справ, а особливу увагу приділяло розслідуванню корупційних схем у Дніпровській міській раді.

Бюджетні мільйони для бойовика "ДНР"

Напередодні відставки Токаря в обласній прокуратурі заявили про черговий корупційний скандал, пов’язаний із розкраданням бюджетних коштів. Йдеться про паспортизацію вулиць. У 2018 році департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради уклав договір з одним товариством з обмеженою відповідальністю укладено договори на послуги з технічного обліку та паспортизації 74 вулиць Дніпра. При цьому директорів цього підприємства кілька разів змінювали, і акти виконаних робіт мав підписувати той, хто проживає у так званій "ДНР" і має відношення до незаконних збройних формувань.

За даними обласної прокуратури, цьому підприємству було перераховано понад 16,8 млн грн бюджетних коштів. Але з'ясувалося, що жодних робіт не виконувалося. А просто два інженери провели опис старих документів, які надавалися різними структурами Дніпровської міської ради. За це два інженери отримали 400 тис. грн.

По цій справі директору департаменту Михайлу Лисенку, а також його заступнику і голові тендерного комітету було повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах; службове підроблення). Лисенку та його заступнику – заочно, оскільки вони перебувають у розшуку, а третьому фігуранту – особисто.

"Полювання" на підрядників ремонту Нового мосту

Для Лисенка – це вже друга підозра, оскільки про першу заступнику Філатова повідомили ще у серпні через скандал з розкраданням бюджетних коштів при ремонті Нового мосту.

Як повідомляла прокуратура, за результатами експертиз, зразки бетону, відібрані на мосту, не відповідають класу бетону, зазначеному в проектній документації, встановлені металоконструкції також не відповідають проекту, крім того, завищена вартість будівельних матеріалів.

Неправдиві відомості щодо фактичного обсягу виконаних робіт та їх вартості у подальшому були внесені до актів виконаних робіт та підписані посадовцями міської ради.

Втрати бюджету міста становлять 29,5 млн гривень.

Підозри були вручені не тільки Лисенку, а й двом начальникам управлінь міської ради, особі, яка здійснює технічний нагляд, а також засновнику, директору та начальнику дільниці підприємства-підрядника ТОВ "Підприємство МАСТ-БУД".

Тут навіть виник скандал. Засновника компанії "Маст-Буд" Михайла Бекера взяли під варту із заставою у 40 млн грн. Адвокати наполягали, що людина хвора, а усі обвинувачення на його адресу безпідставні і подали апеляцію. У підсумку сума застави була зменшена у 20 разів.

Слід зазначити, що для Токаря справа Нового мосту особлива. До приходу на посаду прокурора він очолював у прокуратурі слідство, і тоді те ж було виявлене розкрадання бюджетних коштів, але з боку першого підрядника – "Майстер-Профі". Тож для старого прокурора усі деталі у скандалі з ремонтом були відпочатку знайомі.

Знищення дерев і безлад у парку

Крім цих двох справ прокуратура Дніпропетровської області займалася і займається іншими господарськими справами, як пов'язані з Дніпровською міською радою.

Наприклад, прокуратура вручила підозру депутату Дніпровської міськради, колишньому голові департаменту гуманітарної політики міськради Геннадію Глядчишину. Йому інкримінують нецільове використання зазначених коштів під час переоблаштування шкіл Дніпра.

Розслідує прокуратура і справу із розкраданням бюджетних коштів з боку керівництва парка Глоби. До речі, заяву з приводу зловживання директором парку службовим становищем подав до прокуратури особисто Філатов.

А от розпочати розслідування спилу дерев на вул. Короленка, про що гуділо усе місто, підлеглих Токара змусили активісти Дніпра. У міськраді повідомили, що видалення дерев необхідне для доступу до колектору, втім, активісти не повірили й почали боронити дерева. Активісти влаштували акцію проти знищення дерев у місті й принесли під вікна Філатова труну. Жовтневий районний суд Дніпра зобов'язав прокуратуру Дніпропетровської області розпочати кримінальне провадження.

"Полювання" на екс-губернаторів

Вишенкою на торті для Токаря на посаді обласного прокурора стали справи двох колишніх голів Дніпропетровської обласної державної адміністрації – Олександра Вілкула і Дмитра Колеснікова.

 Вілкула підозрюють у перевищенні повноважень на посаді голови ДніпроОДА, а екс-нардепа з Дніпропетровщини Колеснікова підозрюють у зловживанні владою. Але тут прокурорів спіткала невдача. Їх обох відпустили на поруки чинному нардепу Дмитру Шпенову.  За інформацією судді-спікера Сергія Мельниченка, "рішення обґрунтоване тим, що у судовому засіданні прокурор не довів те, що менш м’які запобіжні заходи не будуть забезпечувати ризики, які прокурор вважає доведеними".

В обласній прокуратурі подали апеляцію, але Вілкула і Колеснікова залишили на свободі.

Таким чином, на столі в Токаря було чимало резонансних справ, по яких робота велася. Але доводити їх до суду буде вже новий прокурор.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme