ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Справа лікарів: Чи потрібно лікувати "Правий сектор"

Каламутна історія з утриманням "на підвалі" бази "Правого сектору" медиків-волонтерів - це діагноз. Манія переслідування
Depo.
4 травня 2015 09:20
ФОТО: depo.ua
Справа лікарів: Чи потрібно лікувати "Правий сектор"
Справа лікарів: Чи потрібно лікувати "Правий сектор"

Схоже, що "Правий сектор" перебуває у дуже поганому стані з психіатричної точки зору.

Протягом кількох днів ми маємо можливість спостерігати у ЗМІ та соцмережах історію, яка вражає своєю сюррреалістичністю. Спочатку з'являється новина про те, що на базі "Правого сектору" вже п'ятий день утримуються в "ямі" п'ять українських медиків-волонтерів (!). Спочатку навіть здавалося, що це фейк. Але ж ні сам "Правий сектор" підтвердив цей факт і дав свої феєричні пояснення, про які ми поговоримо нижче. Далі з'явилися повідомлення від самих медиків-волонтерів. Двох з них відпустили і вони теж підтвердили факт перебування в "ямі".

Сьогодні відпустили ще двох і один з них - Сергій Супрун - у Фейсбуці розповів наступне: "Це правда. Я і четверо моїх товаришів з вівторка по суботу провели в полоні у Правом Секторі... Ми на своєму прикладі випробували, що таке 37 рік. Яке воно, коли ініціатор, слідчий, прокурор, суддя і виконавець вироку є однією особою... Нас тримали у підвалі п'ять днів, не давали можливості вийти до вбиральні, їжу приносили у відрі, всі засоби зв'язку, як і всі особисті речі відібрали. У зв'язку з чим ми оголосили голодування, і цей період нічого не їли". Крім того, Супрун розповів, що п'ятий їх товариш - Сергій, з позивним Гном, досі утримується бійцями "Правого сектору" і "є загроза його життю.

Справа лікарів: Чи потрібно лікувати "Правий сектор" - фото 1

А тепер пояснення "Правого сектору". Від імені начмеда Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Яни Зінкевич. "Протягом півроку велася оперативна розробка з виявлення та викриття злочинного угруповання. Під виглядом волонтерів і добровольців угруповання впроваджувалося в командний склад медичних добровольчих батальйонів і розвалювало їх зсередини, зберігаючи напрацювання попередніх керівників і привласнюючи заслуги волонтерів собі", - йдеться в заяві.

Справа лікарів: Чи потрібно лікувати "Правий сектор" - фото 2

Після прочитання цього хочеться сказати: ПРИЇХАЛИ. Все фініш. "Правий сектор" "спікся". І ми маємо типовий приклад манії переслідування та шпигуноманії. І ця манія в голові озброєних людей. Зрештою, її виникнення цілком логічне - війна та болісні втрати, цілком реальні негаразди в тилу, специфічне ставлення до ПС з боку армійців, які вважають ДУК "махновцями", а ті себе - єдиними і справжніми захисниками України. Усе це помножилося на останню історію з вливанням в ЗСУ, яке так ніяк і не відбудеться. Плюс нинішні командири ПС починають виходити з-під контролю Яроша, який на них лише заробляє політичні бали і вони це розуміють, і починають йому докоряти депутатством. Одним словом, є на чому з'їхати з глузду і почати шукати зрадників серед медиків.

Дамо слово знову начмеду Зінкевич. "Злочинна група медиків була викрита при спробі виведення медичного батальйону "Госпітальєри" зі складу ДУК ПС, чому вдалося вчасно запобігти. Наразі ведеться внутрішнє розслідування, що безумовно ускладнено політичною ситуацією навколо добровольчих батальйонів, а так само недавнім оточенням, в якому знаходилася база ДУК ПС. У розслідуванні викриваються все нові факти, а учасники цієї тіньової схеми дають свідчення".

Отак. Певно вже чотири "учасника схеми" вже всі факти виклали і лише один нещасний ще "дає свідчення". Показово, що постійні захисники "Правого сектора" Філатов та Корбан, а також, Ярош, сором'язливо промовчали щодо ситуації з медиками. Дурних нема таке позитивно коментувати.

А тепер головне. Бог з ним, що цю ситуацію не коментують Філатов, Корбан та Ярош. Але тут вже хочеться почути коментарі СБУ, міліції та Мінооборони. Ну зрештою у тих відомствах наче розуміють, що з "Правим сектором" явно погано, і все намагаються якось його влити в ЗСУ чи Нацгвардію. Але якось це все робиться мляво та повільно. А тим часом "Правий сектор" розгортає "полювання на відьом", скоро почне виловлювати "зрадників" в СБУ, МВС та армії. Може тоді силовики активніше проведуть "сеанс психоаналізу" для вояків "Правого сектору", яких, по-перше, треба чітко відокремити від політичного крила в особі Яроша, а, по-друге, вже не панькатися і пустити по трьом шляхам на вибір - ЗСУ, Нацгвардія чи резерв.

А поки силовики думають, що їм з цим робити в соцмережах ширяться чутки та припущення. Наприклад, що конфлікт ПС та медиків пов'язаний, скажімо так, із "обігом наркотичних речовин", декого насторожує те, що медики не звернулися до правоохоронців і замість заяв Авакову пишуть пости в ФБ... і так далі. Одним словом, Авакова, Наливайченка, Шокіна і Полторака пора "просити в студію".