Соплі витирати не буду: Як Філатов в 2018-му згадував італійську мафію і страшні пики

Міський голова Дніпра Борис Філатов може занести собі 2018 рік в актив – він має політичну стабільність у міськраді, нові амбітні плани

Сьогодні Дніпро є ареною реалізації великих інфраструктурних об'єктів, що мають, за переконаннями міської влади, надати місту нового дихання. І хоча переважно мова йде про довгобуди - від ремонту Нового мосту і будівництва метрополітену до майже фантастичних нового аеропорту і Гіперлупу, розмах вражає. На все потрібні кошти, яких часто не вистачає на вирішення нагальних, у тому числі комунальних, проблем.

Тому першу половину року міський голова Дніпра присвятив битві за наповнення бюджету, словесній перестрілці з громадянами через сніговий колапс і боротьбі із "італійської мафією", яку уособлював собою тодішній перевізник сміття "Дніпрокомунтранс".

"Несіть гроші у рідне місто", - під таким гаслом пройшло збільшення з 3% до 12% розміру земельного податку для підприємців, які зареєстровані за межами міста - наприклад, в прилеглих ОТГ.

"І судитися з вами я готовий, і в антимонопольному комітеті повоювати, і гидоти про себе в газетах почитати. Несіть гроші до рідного міста, і буде вам щастя", - безапеляційно заявив тоді Філатов.

Любов до рідного міста і його мешканців ненадовго зникла у Філатова, коли у середині березня місто накрило великими опадами. Тут "на горіхи" перепало всім. Гаслом міського голови стало: "Я нікому не буди витирати соплі".

"Так, це стихійне лихо. Так, за добу випала двомісячна норма опадів. Так, ми нічого не робимо. Так, ми зупинили громадський транспорт, тому що саме співробітники мерії покидали свої ср@ні авто на шляху його проходження. Так, з наступного понеділка, коли почне танути, готуйтеся до підтоплень. Ні, я нікому не буду витирати соплі", - заявив Філатов.

Але згодом він знову об'єднався із громадою у праведному гніві щодо неприбраного сміття комунальним монополістом "Дніпрокомунтранс", звинувативши того у мафіозних методах ведення справ.

"Вони вирішили використовувати методи італійської мафії. А саме, оголосити тихий страйк, як, наприклад, в Неаполі або на Сицилії, коли сміття навмисно не вивозиться", - заявив він. І у своїй боротьбі з "послідовниками мафіозі" Філатов навіть заручився підтримкою глави держави.

Наступне одкровення міського голови стосувалося лобіювання підвищення витрат на "Муніципальну варту". Чого варте хоча б зізнання Філатова: "О Боже, ми набрали колишніх міліціонерів".

"Ми набирали на роботу всіх без винятку: звільнених "беркутів", учасників АТО, співробітників охоронних фірм, і навіть, о Боже, колишніх міліціонерів, які не пройшли переатестацію", - зазначив він.

Але виявилося, що це нікого у місті не лякає, проте сам міський голова напередодні нового навчального року став дуже перейматися тим, щоб депутати "своїми пиками не лякали дітей". І заборонив депутатам міськради виступати на шкільних лінійках.

Здавалося, що кінець року для Філатова пройде тихо і спокійно, аж раптом у середині жовтня Філатов несподівано попросив у міністра внутрішніх справ Авакова держохорону - через незнайомі автівки під будинком. "Я не параною, це не істерія і я не нервую. І я навіть не єврей. Але у мене загострене почуття небезпеки і за мною сотні добрих людей. А також на мене було три замахи сепаратистів і особисті погрози з боку покійного Захарченка. Тому у мене є тільки дві версії: або провокація з боку "правоохоронців", або підготовка замаху", - заявив Філатов.

Проте на чергову сесію міськради він прийшов без держохорони і навіть був у гуморі. Чого варта хоча б пропозиція депутатам під час виступу озвучувати діагнози своїх захворювань. Це було зроблено у якості жарту, у відповідь на доповіді депутатів у рамках дискусії щодо проекту боротьби з амброзією. Майже кожен доповідач розповідав, хворіє він на алергію, чи ні. При цьому мер жартома відповів на інформацію депутата Староскольцевої про те, що ніби він сам хворіє на алергію. "Ви так добре знаєте, чим я хворію. Мабуть багато про мене думаєте, хвилюєтесь. Живу тільки вашими молитвами", - сказав Філатов.

Згодом про загрозу життю і охорону для Філатова вже не згадував ніхто, оскільки з'явився "політичний маніфест" міського голови Дніпра про його вихід з "Укропу". "Я не хочу брати участь у симулякрі, смішному й комічному заході під назвою "президентські праймеріз", коли бродячий цирк а-ля "Буковель" мандрує країною з єдиним давно визначеним кандидатом", – заявив він.

Ну, а закінчився рік для Філатова філософськими роздумами на тему, що мають, а що не мають робити депутати міськради. "Я категорично проти усіляких звернень до Президента України, прем'єр-міністра і так далі, проти підтримки чи засудження якихось дій. Одна міська рада засуджує видворення Саакашвілі, інша засуджує затримання його на кордоні, в Івано-Франківську взагалі депутати борються з геями. Де ми, а де геї? Може у цьому залі хтось і має до цього відношення, але це не наша задача", – заявив Філатов.

Новий рік мешканці Дніпра чекають з надією на нові одкровення міського голови, оскільки настає період виборів, а коментувати політичне життя країни Філатов не соромиться. Тож залишається чекати гучних епітетів на адресу кандидатів і не тільки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook