Працівники "АрселорМіттал Кривий Ріг" пояснили, чому влаштували "італійський страйк"

У відповідь на вимоги трудового колективу адміністрація ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" подала позов до суду

Працівники "АрселорМіттал Кривий Ріг" по…

Про це йдеться у повідомленні на сайті "Конфедерація вільних профспілок України", передає Depo.Дніпро.

За інформацією представників профспілок, після акцій протесту, що проходили біля підприємства і в центрі міста, вимоги трудового колективу, затверджені його конференцією були зареєстровані в Національній службі посередництва і примирення в Дніпропетровській області. Після цього роботодавець мав би вступити в колективний трудовий спір і брати участь в роботі комісії з примірення.

"Однак власник світового рівня показав, на що здатний в суперечці з трудовим колективом і у що він насправді його ставить: адміністрація ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" подала позов, вимагаючи визнати нелегітимною конференцію трудового колективу 27 березня 2018 р яка і затвердила вимоги", - йдеться у повідомленні.

Заступник голови первинки НПГУ ПАТ Микола Моряков заявив, що саме позиція адміністрації призвела до того, що на підприємстві так легко виник так званий "італійський страйк" - люди були готові до страйку, і акція на "Укрзалізниці" лише прискорила прийняття працівниками: цехи з експлуатації залізничного транспорту і кранової служби вирішили призупинити рух вантажів.

Нагадаємо, що слідом за працівниками депо "Укрзалізниці", які 14 травня 2018 р почали працювати за інструкціями, до вимог створити безпечні умови праці і підвищення заралат вранці 16 травня приєдналися працівники цеху з експлуатації залізничного транспорту ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". До полудня того ж дня до них приєдналися сталеплавильники мартенівського і конвертерного цехів. Меткомбінат опинився на межі зупинки. Адміністрація Арселору назвала страйк незаконним і подала заяву до поліції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook