Підсумки візиту Зеленського до Дніпра: Новий губернатор, продовження мостового парі і пиво з Філатовим

Візит Володимира Зеленського до Дніпра на День міста розчарував тих, хто очікував на сенсації, але потішив самого президента
 

Підсумки візиту Зеленського до Дніпра: Н…

Робочої поїздки президента у Дніпрі чекали майже два місяці – з тих самих пір, як на Новому мості Володимир Зеленський уклав парі із Борисом Філатовим щодо ремонту цього мосту. Питання було в тому, чи зарахує президент меру цей ремонт. Крім того, хотілося ясності і щодо губернатора, бо чуток останнім часом було дуже багато. У підсумку не можна сказати, що все прояснилося, але дещо вже зрозуміло.

Новий губернатор Дніпропетровщини – не подарунок, а сюрприз

Серпнева робоча поїздка президента до Дніпра багато в чому відрізнялася від липневої. Навіть атмосферою. Якщо під час першого візиту біля аеропорту було багато правоохоронців, а каналізаційні люки обстежували із собаками, то цього разу на площі перед аеропортом планувала така тиша, ніби взагалі нічого не відбувається. Пізніше до в’їзних воріт аеропорту підігнали два новенькі тролейбуси на автономному ходу, на одному з яких і поїхав президент.

Уперше журналісти побачили майже у повному складі і новообраних нардепів від Дніпропетровщини, які явно були у гарному гуморі і поводилися розслаблено. Не менш позитивний настрій був і в самого Зеленського, який почав вітатися із ЗМІ ще до того, як підійшов до мікрофону. І навіть здивувався його наявності. Перше питання, яке поставили Зеленському: "Який подарунок привезли дніпрянам на День міста?"

"Не подарунок, а сюрприз. Бо подарунок це, чи ні, стане зрозуміло трохи згодом", – сказав Зеленський і представив нового голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Бондаренка. Звісно, ні для кого ім’я нового губернатора не було сюрпризом, оскільки було відомо заздалегідь, а Кабмін вже встиг затвердити його кандидатуру.

Сюрпризом для мешканців Дніпропетровщини і журналістів стала сама фігура Бондаренка. Президент дав йому визначення "молодої, гарної, порядно людини", але журналістів цікавило інше – і біографія в цілому, і той факт, що дружина його – громадянка Росії, і що він збирається у першу чергу робити в такому складному регіоні. На жаль, змоги "допитати" нового губернатора у представників ЗМІ не було. Мабуть, найближчим часом він збере журналістів на прес-конференцію. А поки в нього випробувальний термін, як і в його колег з інших областей, до кінця року.

Ремонт Нового мосту є, але питання по ньому теж є

Ситуація з парі щодо ремонту Нового мосту виявилася патовою. Формально міст відкрили вчасно, на чому і наголошував Філатов під час суперечки на оглядовому майданчику, але офіційна комісія цей ремонт не прийняла. Питання, хто ж виграв парі, яке першим поставили журналістів, змусило Зеленського заслухати стислі відповіді різних сторін – і ремонтників, і проектувальників, і представників правоохоронних органів. У підсумку Зеленський заявив, що йому треба трохи часу, щоб розібратися в ситуації, буде створена окрема комісія. А тому парі триває. "Я бачу, що Новий міст є, бо я по ньому їхав, але питання по якості цього ремонту теж є. Наскільки він безпечний? Я хочу заслухати спеціалістів", – сказав Зеленський.

Насправді, з перших кроків у Дніпрі Зеленський своїм настроєм показав, що він не налаштований на скандали, серйозні з’ясування стосунків чи влаштовувати якусь головомийку чиновникам будь-яких рангів. Таким же розслабленим виглядало і оточення президента.

Малоймовірно, що президент не знав про обшуки у міськраді Дніпра і оголошення підозри прокурорами семи людям, причетним до ремонту на Новому мості. Навряд чи не знав і про весь скандальний присмак у політичному повітрі Дніпра. Але якщо і є в даному випадку якась гра з прицілом на дострокові місцеві вибори у Дніпрі, то ведеться вона, складається враження, не руками Зеленського. Тому ситуація з мостом виглядає патовою і компромісною для всіх сторін одночасно. Хоча б тимчасово. Градус напруги впав. Справді, ну не в День міста же псувати настрій дніпрянам чи тим, хто керує містом.

Пиво, рейтинг і силові вправи Зеленського

Одночасно настрій Володимиру Зеленському мало підняти те, що він переконався у наявності великої кількості симпатиків у місті. На оглядовому майданчику на ж/м "Сонячний", де завжди багато весільних кортежів, навіть наречені на мить забули про головну мету цього дня і тягнули за руку своїх чоловіків подивитися на Зеленського та з ним "поселфитися". Тим більше було маловірогідним, що буде якийсь форс-мажор.

А далі Зеленський приєднався до дніпрян у святкуванні дня міста. Попив пива с Філатовим, спробував себе у піднятті великої ваги на фестивалі стронгменів і знову занурився у прояви народної любові. Очевидно, що цей візит, окрім піарного, носив передусім характер представлення нового очільника області, а всі інші розклади просто не враховувалися. Хоча дехто чекав від цього візиту більшого саме в політичному контексті. Тож залишається чекати на подальший розвиток подій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook