ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа"

Напередодні перевиборів міського голови мешканців Кривого Рогу знов стали атакувати "чорним піаром" проти кандидатів-важковаговиків
Depo.
9 березня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа"
Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа"

З зареєстрованих 15 кандидатів на посаду міського голови Кривого Рогу "зі старту" виокремилася трійця лідерів. Першим "проявився" діючий мер міста Юрій Вілкул. Він серед перших подав документи до виборчкому. Втім, вже не від "Опоблоку", як на виборах восени, а як самовисуванець. Більш того, передвиборча агітація в нього "мімікрувала" під одного з основних конкурентів – "Самопоміч". І не тільки біло-зеленими кольорами, але й гаслом: " Юрий Вилкул – единый кандидат от криворожан". Таким чином вілкулівці "надавили" на слабке місце "демсил" - їхню неспроможність висунути єдиного кандидата. 

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 1

Нардепи-однопартійці фіналіста другого туру мерських перегонів Юрія Милобога всю зиму активно збирали недільні віча під стінами Криворізької міськради, доводили факти фальсифікацій на користь Вілкула, підігрівали невдоволення містян діями ставлеників Ахметова в регіоні.

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 2

Втім, вся ця активність була затьмарена рішеннями Криворізької міськради про виділення матеріальної допомоги понад 100 тисячам криворізьких родин. Перед офісами соцзахисту вишикувалися тисячні черги малозабезпечених містян, і, що цікаво, в Антикорупційному бюро не побачили використання адмінресурсу в такий собі "бюджетній гречці".

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 3

Антирейтинг у діючого мера Вілкула значний, і саме на цьому, безперечно, будуть грати його конкуренти.

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 4

Тож від впевненості Вілкула у перемозі, яку він демонстрував на виборах минулого року, не залишилося і сліду. Тоді розрив між Вілкулом і Милобогом у другому турі склав близько 700 голосів. Вочевидь, такого не очікували обидва кандидати. Тож, Криворізький виборчком, який розташований на першому поверсі міськради, нині знаходиться під пильною охороною "Муніципальної гвардії", головою міської ТВК повернений прихильник Вілкула одіозний Павло Гівель, а головами більшості ДВК у місті стали люди Вілкула або представники "Опоблоку". Втім, чверть місць голів виборчкомів таки дісталися "укропівцям".

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 5

Голова правління Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Станіслав Жолудєв серед трійці претендентів на перемогу на сьогодні називає самовисуванця Юрія Вілкула, "укропівця", депутата міськради, бізнесмена і куратора батальйону "Кривбас" Миколу Колесника, а також нардепа від "Самопомочі" Семена Семенченка. Крім того, має певну підтримку представниця "Сили людей", діюча депутатка міськради, власниця юридичної фірми Світлана Сова.

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 6

Відомо, що Колесник, на противагу Семенченку, є місцевим і програв Милобогу на минулих виборах лише 1%. Слід зазначити, що з того часу, як Семенченко став "своїм" для криворізьких активістів, його харизмою були зачаровані небагато містян. Тож від того, яку стратегію обере нардеп задля подолання іміджу "парашутиста", залежатиме його результат на виборах. Щодо Сови, то саме вона з однопартійцями "тягнула" під час другого туру роботу щодо збору фактів фальсифікацій для колег з демтабору "Самопомочі" і може зіграти значну роль у перешкоджанні можливим фальсифікаціям під час виборів.

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 7

Експерти передбачають брудну передвиборчу боротьбу з використанням чорного піару і компроматів. Через очікувану низьку явку конкуренти будуть боротися буквально за кожного виборця.

Вілкул, скоріш за все – використовуючи важелі "адмінресурсу", Семенченко – через ЗМІ, Колесник і інші – через зустрічі з мешканцями і передвиборчий креатив.

Завдання Вілкула – перемогти у першому турі. За відсутності єдиного кандидата від демократичних сил зробити це йому буде легше. А поки мешканців Кривого Рогу змушують "насолоджуватися" продуктами "чорного агітпропу", які почали виробляти передвиборчі штаби конкурентів.

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 8

Перевибори-2016: Вілкул боїться "укропа" - фото 9

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро