У Генштабі перекладають вину за загибель 40 десантників на Гелетея

Генерал-полковник, який у 2014 році перебував на посаді в.о. начальника Генштабу розповів, хто посилав в останній рейс до луганського аеропорту літак з дніпрянськими десантниками

Про це генерал-полковник Генадій Воробйов розповів на судовому засіданні у справі про загибель в ІЛ-76 десантників 25-ї бригади, передає Depo.Дніпро.

Генерал-полковник Воробйов влітку 2014 року займав посаду першого заступника начальника Генштабу - в.о. начальника Генштабу ЗСУ.

"Керівництво АТО вивчило обстановку в зоні АТО. Воно визначило загрози та самий оптимальний спосіб доставки особового складу, який доповіли міністру, який і підписав наказ саме цим способом забезпечити. Що я можу сказати… Вони там знають більше обстановку, вони так визначили це рішення", - розповів Воробйов про деталі проведення операції щодо передислокації особового складу 25 опдр військовим літаком ІЛ-76 до аеропорту Луганськ.

Головуюча суддя Наталя Самоткан показала матеріали справи, де генерал Воробйов прийняв рішення про організацію переміщення о/с 25 опдр повітряним транспортом.

"Я вибрав спосіб переміщення 0/с. Якщо б були групи, які могли б збити літак, мені б доповіли... могли б проінформувати. Командування АТО приймає рішення самостійно. Навіть документи пишуться не "наказую", а "пропоную", не "вимагаю", а "прошу"", - розповів Воробйов.

Нагадаємо, генерал-майор Віктор Назаров - єдиний обвинувачений у службовій халатності, що призвела до гибелі 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу. В ніч на 14 червня 2014 року ІЛ-76 вилетів із бійцями і мав здійснити посадку на аеродромі Луганська, проте був збитий ворожою ракетою. Суд проходить у Павлограді Дніпропетровської області. Генерал Назаров своєї вини не визнає, перед родичами загиблих вибачатися відмовляється.

Відомо, що станом на літо 2014 року міністром оборони України був Валерій Гелетей.

Адвокат потерпілих Віталій Погосян повідомив, що досліджена в суді експертиза свідчить про відповідальність Назарова у трагедії

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро