Генплан Дніпропетровська засекретила СБУ, - головний архітектор міста
Інформацію про те, яким буде Дніпропетровськ через 20 років, вилучено з вільного доступу
- Дніпро
-
10 грудня 2015 11:00

Чому так сталося, а також яким чином зміниться забудова Дніпропетровська через 100-тисячну "армію" тимчасово переміщених осіб, які "осіли" у місті, розповів начальник Головного архітектурно-планового управління Дніпропетровської міської ради, головний архітектор міста Дмитро Волик.
- У 2013 році Кабінетом міністрів України з Генпланів було знято гриф "Для службового користування". Тим не менш, на сьогоднішній день його не можна знайти у відкритому доступі, в Інтернеті. Чому?
- Після розробки Генплану він був розміщений на сайті міськради, але в липні 2014 прийшов лист від керівника обласної СБУ про необхідність зняття цих матеріалів з публічного доступу "для виключення можливого планування диверсійних операцій". Дійсно, матеріали Генплану - це прямий посібник для можливої терористичної діяльності. Приміром, там описано розташування магістральних та інженерних мереж.
- Тобто самостійно прийняти рішення про публікацію Генплану тепер ви не можете?
- Так. До того моменту, поки не отримаємо відповідний лист про зняття обмежень. Або поки не зміниться сам Генеральний план ... Зараз йде робота з коригування Генплану. З'являться нові матеріали. І тоді ми зможемо обговорювати можливість їх розміщення (у відкритому доступі.-ред.). Відомо, що тепер, згідно із законодавством, Генплан не повинен містити ніяких матеріалів обмеженого доступу. Тобто новий документ уже вийде в "відкритій" редакції.

- Коли очікується поява нової редакції?
- У грудні чекаємо на отримання матеріалів від розробників. Потім необхідно пройти процедуру громадського обговорення, потім експертиза, потім ухвалення депутатами міськради.
Далі в розмову включається заступник начальника управління Віктор Мішарін.

- У чому необхідність внесення змін до Генплану?
- За законом ми маємо право вносити зміни в Генеральний план один раз на 5 років. У прийнятому в 2007 році Генеральному плані ставилися певні завдання на кінець розрахункового періоду, тобто до 2027 року. На сьогоднішній день інша ситуація, і економічна в тому числі. Певні завдання з розвитку міста, наприклад - обсяги реконструкції житла, промислових підприємств, транспорту та ін., здаються нереалістичними. На сьогоднішній день інвесторів на реконструкцію за рахунок зносу застарілого житлового фонду немає.
- Хто виступає розробником змін до Генплану Дніпропетровська?
- Згідно з рішенням Дніпропетровської міськради від 30.05.2012 року, вони ведуться розробником генерального плану міста - Українським державним науково-дослідним інститутом "ДНІПРОМІСТО" (м.Київ).
- Чого ще торкнуться зміни?
- Новими проектними змінами передбачається звільнення промислових територій або їх перепрофілювання. Території, які втратили свої функції. На сьогоднішній день маса заводів, розташованих в інвестиційно-привабливих місцях на березі річки, втратили свою функцію, вони вимагають перепрофілювання. Це може відбуватися через зміну власника із заходом нових інвесторів, або сам власник змінює функцію на більш раціональне розміщення в цьому місці.
- На сьогоднішній день, за різними підрахунками, кількість тимчасово переміщених осіб оцінюється близько ста тисяч чоловік. Така зміна в демографічних показниках враховано у змінах до Генплану?
- У Генеральному плані розглядалося реалістичний і оптимістичний розвиток подій. Так, за оптимістичними прогнозами, чисельність населення Дніпропетровська до 2026 року повинна була б скласти 1100000 чоловік. Всі інші показники вже розраховуються від цього показника. У Генеральному плані даються конкретні пропозиції, де можна будувати. І яка забудова - садибна або багатоповерхова. А питання фінансування - це не питання проектувальників. Є ще уточнююча інформація - що, в яких кількостях можна будувати, на яких територіях, яка розміщена в окремому документі - Плані зонування територій.
- Що собою являє Дніпропетровськ з погляду зонування? Який тип територій переважає?
- У нашому місті існують такі типи функціонального призначення територій: промисловий, селитебний, рекреаційний, та ін. Якщо приблизно оцінити в процентному співвідношенні, то більше третини територій зайняті промзонами. Під житловою забудовою - менше третини, рекреаційних територій, тобто місць для відпочинку - відсотків 10. Решта - комунальні території, транспортні та інженерні коридори і т.д.
- Наскільки, на Ваш погляд, необхідний доступ до Генплану громадянам, підприємцям?
- У даному контексті громадянам та підприємцям набагато простіше користуватися Планом зонування, який є у відкритому доступі. Наприклад, погодити з вимогами містобудівної документації вимоги щодо планування і забудови. Принципова відмінність - в Генплані відображаються інженерні питання, в зонінгі - ні.
- Чи передбачається в новій редакції розширення меж міста Дніпропетровська?
- Так. Передбачається приєднання селища Авіаторське. У стадії розробки проект землеустрою. Приєднання інших територій Генпланом не передбачено.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:32 В Україні побільшало мільйонерів за рік: Кравченко розповів подробиці
- 10:39Сили ППО цієї ночі били 69 зі 165 ворожих дронів
- 10:08Комбінований удар по Дніпровщині: Постраждали поліцейські
- 09:28 Рашисти збільшили кількість штурмів на фронті
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 10:40На Дніпровщині діти принесли додому частину збитого дрону: Стався вибух
- 09:18 Рашисти посилили наступальну активність на фронті
- 20:26 Держдеп США дозволив продавати зброю Україні
- 15:50На Дніпропетровщині запускають нову систему повітряної тривоги
- 18:02В лікарні померла поранена під час удару по Дніпропетровщині
- 11:17Окупанти намагаються вийти на адмінкордон Дніпропетровщини, — Сирський
- 10:46Із прифронтової громади на Дніпропетровщині евакуювали жінку з дитиною ФОТО
- 08:18Окупанти масовано атакували Дніпро дронами, загинув цивільний
- 22:40 На фронті сьогодні відбулося 125 бойових зіткнень: Які напрямки найгарячіші
- 20:38 Гендиректор оборонного заводу з Дніпровщини разом з посібниками поставляли на фронт неякісні боєприпаси
- 19:34З семи сіл Дніпропетровщини примусово евакуюють всіх жителів
- 09:56В Нікополі рятувальники потрапили під повторний обстріл на місці ліквідації наслідків атаки (ФОТО) ФОТО
- 08:15На Дніпропетровщині внаслідок атаки дронів загинула 12-річна дитина
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні