Дзюдоїст і фінансист: Що відомо про виконуючого обов'язки губернатора Дніпропетровщини

Дмитро Батура – не нова людина в облдержадміністрації, проте публічною особою він не був. Не виключено, що він стане "проміжною кандидатурою" на цю посаду, а після парламентських виборів все зміниться

27 червня Володимир Зеленський своїм указом звільнив голову Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка і призначив тичасовим виконувачем обов'язків Дмитра Батуру. Призначення виявилося дещо несподіваним, оскільки претендентами на цю посаду називали більш відомих в політичних колах осіб.

Резніченко дуже спокійно сприйняв звістку про своє звільнення і не прокоментував призначення. Мабуть, з етичних міркувань, оскільки новопризначений виконуючий обов’язки працював його заступником.

Дмитро Батура народився 13 липня 1977 року у Дніпропетровську. По закінченню школи вступив до місцевого інституту фізкультури. Це не дивно, оскільки його батько, Ігор Батура, є заслуженим тренером України з дзюдо. А сам виконуючий обов’язки голови ДніпроОДА, займаючи різні посади, неодноразово світився на турнірах з боротьби. Більш того, вже у 21 рік він почав трудову кар’єру на одному з комерційних підприємств, яке активно підтримувало дзюдо, де був помічником президента.

У 2007 році Дмитро Батура закінчив Дніпропетровський національний університет за спеціальністю "фінанси" і працював у компанії, яка займається оптовою торгівлею паливом. Потім працював у низці комерційних фірм, у тому числі, з 2007 по 2011 рік директором у "КРК "Опера" – операційній компанії, яка обслуговувала у Дніпрі нічний клуб з однойменною назвою.

З 2012-го Батура став першим заступником голови Дніпропетровського відділення Національного олімпійського комітету . До переходу на роботу до ДніпроОДА у 2015 році Батура відповідав за фінансову складову діяльності організації.

До облдержадміністрації Дмитро Батура потрапив у 2016 році вже за часів Валентина Резніченка. Спочатку очолював відділ антикорупційної політики та прав людини, а у лютому 2018 року став заступником голови ДніпроОДА.

У 2018 році отримав третю вищу освіту – закінчив Дніпровський гуманітарний університет за спеціальністю "право".

Дмитро Батура одружений, має сина і доньку.

Згідно з декларацією за 2018 рік, Дмитро Батура отримав 319 090 грн заробітної плати, а його дружина – 100 тис. грн матеріальної допомоги. Родина виплачує кредит в комерційному банку у розмірі понад 96 тис. грн.

Виконуючий обов'язки голови ДніпроОДА має 300 тис. грн готівкою і майже 50 тис. грн на банківських рахунках. Задекларував будинок площею 62 кв. м. у с. Дніпрове Дніпровського району і будинок у Солоному площею 73 кв. м. Дружина задекларувала квартиру у Дніпрі  площею 66 кв. м. Квартири в обласному центрі мають також дочка і син чиновника.

Крім того, Батура задекларував земельні ділянки: площею 1200 кв. м. у с. Дніпрове і площею 2500 кв. м. у с. Могилів Царичанського району. У Могильові має земельну ділянку площею майже 2 тис. кв. м. і дружина.

У родини лише один автомобіль – Lexus RX350, вартість якого оцінюється на ринку приблизно у 80 тис. доларів.

Поки що на сайті ДніпроОДА Батура значиться, як заступник. Сам він своє призначення не коментував.

Фото: сторінка Дмитра Батури у "Фейсбуці"

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро