Кого Зеленський призначить керувати Дніпропетровщиною


Поки точаться суперечки навколо дати інавгурації новообраного президента, на Дніпропетровщині вже гадають, хто ж обійме крісло керівника ДніпроОДА

Кого Зеленський призначить керувати Дніп…

 

 

Вочевидь, вже на початку літа нинішній голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, що замінив на губернаторському кріслі у 2015 році Ігоря Коломойського, складе свої повноваження. Через це у соцмережах і кулуарах активно обговорюються можливі кандидатури на губернаторське крісло. Звичайно, для будь-якого голови держави було б бажано мати на чолі потужної промислової області зі складною “бізнес-мапою” людину-функціонера, яка б щонайменше не “топила” імідж президентської вертикалі на місцях своїми зв’язками і минулим.

Так склалося, що Дніпропетровщина - рідна область й для новообраного президента Зеленського і для вигодоотримувача групи “Приват”, який, зокрема, має низку потужних бізнесів в регіоні. З великою долею вірогідності можна розраховувати, що на чолі Дніпропетровщини стане щонайменше добре знайома останньому людина. З тих кандидатів, яких найбільше обговорюють, можна назвати Святослава Олійника, бізнесмена Олега Жмуро і нардепа Олександра Дубініна.

Персона Олійника давно відома як у місцевому, так й у київському політикумі. Він почав кар'єру в органах прокуратури, потім зайнявся адвокатською діяльністю. У 2006 і 2007 роках обирався до Верховної Ради за списками партії “Блок Юлії Тимошенко”. Втім, у 2010-му покинув фракцію БЮТ і розпочав власний політпроект - “Україна майбутнього”. Але ця партія двічі не подолала прохідний до парламенту барь’єр. У 2014 році голова ДніпроОДА Ігор Коломойський призначив Святослава Олійника своїм заступником, а невдовзі після приходу команди губернатора Резніченка Олійник обирається депутатом (партія “Відродження”) Дніпропетровської облради і згодом стає першим заступником її голови.

Тепер після президентських виборів Олійника пророчать або на губернаторське крісло, або на посаду голови Дніпропетровської облради. Подейкують, що у найближчий час може навіть постати питання передчасного переобрання діючого голови ради, “порошенківця” Гліба Пригунова.

Що стосується Олега Жмуро, то він, як то кажуть, - “темна конячка”. Згідно з поодинокими згадуваннями про нього у мережі стає ясно, що він - непублічний бізнесмен, одне з фото якого оприлюднене на сайті Дніпропетровської єврейської громади. Згідно з даними системи Youcontrol, Олег Валентинович Жмуро був засновником і керівником кількох підприємств у різних сферах діяльності - від оренди нерухомості до торгівлі автомобільними запчастинами. У 2006-2010 роки Жмуро був депутатом Дніпропетровської облради від лазаренківської “Громади”. З огляду на це, Жмуро - така собі “нейтральна” кандидатура для команди екс-губернатора Коломойського.

Щодо кандидатури позафракційного нардепа Олександра Дубініна, то він має досвід і у політиці, і у бізнесі. У 2010 році він пройшов до Дніпропетровської облради від партії “Україна майбутнього”. У діючий склад Верховної Ради Дубінін обирався від округу №30, розташованого у Дніпропетровській області за висуванням “Блока Петра Порошенка”. Але в 2015 році покинув фракцію БПП, і згодом увійшов у політраду партії “Укроп”. Є діючим головою правління ПАТ “Дніпроазот” (м. Кам’янське, Дніпропетровська область), який входить у коло бізнес-інтересів Ігоря Коломойського.

Так чи інакше, за умов непередбачуваності найгучніших призначень нового президента Зеленського на провідні пости в державі, слід тільки здогадуватися про персоналії, що претендують на посаду очільника ДніпроОДА.

Тож, невдовзі прем’єр-міністр подасть на розгляд Кабінету міністрів кандидатуру дніпропетровського губернатора, а потім вона має бути затверджена президентом Зеленським. Чекати залишилося недовго, а новому голові ОДА, хто б ним не став, як вже заведено, доведеться бути “медіатором” між інтересами політичних і бізнесових великоваговиків.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"