ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дніпровські лікарі пояснили правила перебування на морозі

Головний лікар міського центру здоров’я Алла Толчинська розповіла, що потрібно робити, аби взимку почуватися здоровим
Depo.
15 грудня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua
Дніпровські лікарі пояснили правила перебування на морозі
Дніпровські лікарі пояснили правила перебування на морозі

Про це повідомляє "Наше місто", передає  Depo.Дніпро.

"Переохолодитися можна і в плюсову погоду. Особливо, якщо на вулиці висока вологість та сильний вітер. У морози одягайтеся, як капуста. Замість одного товстого светра краще одягти кілька легких. Між шарами одягу зберігається пові­тря, яке допомагає утримувати те­пло. До того ж, якщо стане жарко, зможете зняти одну з кофтин та не спітнієте", - пояснює лікар.

Обов’язково носіть шапку та рукавички. А ще фахівець радить обира­ти правильне взуття. Не підійдуть тісні чоботи, які перешкоджають нормальному кровообігу. У холоди краще не носити сережок – вони швидко охолоджуються та спри­яють обмороженню мочок.

Якщо плануєте цілий день фізично пра­цювати на морозі, візьміть запас­ний одяг. Достатньо буде замінити мокрі речі на сухі, щоб уникнути переохолодження. Намагайтеся щопівгодини заходити в тепле при­міщення, рухайте руками, ногами, пальцями, щоб посилити крово­обіг у судинах. Не забувайте одягати рукави­чки, а ніс та вуха захищати ша­пкою, шарфом, піднятим коміром.

"Зима – час висококалорійних харчів. Обов’язково поїжте перед вихо­дом на вулицю або якщо змерзли. Беріть із собою термос із гарячим чаєм. На морозі в жодному разі не можна пити алкоголь. Він роз­ширює судини, що призводить до більш швидкої втрати тепла. Не варто і палити. Якщо ви сильно змерзли, більше рухайтеся, щоб покращити кровообіг та зігріти ор­ганізм. Випийте гарячого чаю або кави", - говорить Алла Валеріївна

Звичайно ж, треба якомога швидше зайти в тепле приміщен­ня. Коли потрапите додому, одразу зніміть мокрий одяг. Одягніть теплі вовняні або фланелеві речі, вкрий­теся ковдрою. Відновити кровообіг та наповнити організм теплом до­поможуть тепле молоко або чай. Особливу увагу під час холодів Алла Толчинська радить приділяти дітям та людям похилого віку. У них гірша терморегуляція, відтак і схильність до переохолоджень більша.

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро