Чого хочуть у Дніпрі: Е-петиції про "сухий закон", пам'ятник Коломойському і аеропорт

Мешканці міста хочуть вільно пересуватися, не бачити п'яних і тих, хто курить, й увічнити за життя пам'ять українського олігарха

На сайті електронних петицій розміщені десятки прохань щодо поліпшення життя містян. В одних окреслені вузькі місцеві проблеми, в інших – всеукраїнського масштабу, втім, лише частина з прохань набирають потрібні голоси для того, аби бути розглянутими депутатами Дніпровської міськради, а до ухвалення доходять буквально одиниці.

Пам'ятник за життя Ігорю Коломойському

За тиждень до кінця збору підписів прохання встановити біля будівлі Дніпропетровської облдержадміністрації пам'ятний знак, який би служив символом "надзвичайно ефективній роботі команди Ігоря Коломойського в тяжкі місяці загрози російського вторгнення", підтимали лише 17 з необхідних 900 людей.

Або мораторій на закриття ПТУ, або соціальний вибух

Вісім профтехучилищ, розташованих у Дніпрі, не отримали замовлення на навчання. За теперішніх умов це загрожує закриттям ПТУ. Трудові колективи вимагають накласти мораторій на закриття навчальних закладів до того часу, поки не будуть узгоджені нові законодавчі норми щодо сфери професійної освіти і затвердження нової мережі навчальних закладів. В іншому разі педагоги побоюються, що в місті станеться "соціальний вибух".

Петиція набрала майже половину голосів, до закінчення терміну голосування залишилися лічені дні.

А ми літати хочемо

Багаторічна проблема з авіасполученням з Дніпром ніяк не знайде свого рішення.

"Закритість аеропорту для нових перевізників, в тому числі лоукостів, впливає негативно на можливість жителів Дніпра комфортно і доступно пересуватися як по Україні, так і за межі країни; значно обмежує можливості ведення і розвитку бізнесу, в тому числі міжнародного; обмежує приїзд як туристів, так і інвесторів і партнерів, і тим самим обмежує нові можливості від сфери вільного часу і культури до нового бізнесу", - зазначає автор петиції і просить уряд України виділити кошти на зведення нового аеропорту. Петиція набрала достатню кількість голосів і була розглянута у міськраді Дніпра. Це питання має бути винесене на найближчу сесію.

Запровадити "сухий закон"

"Просимо повністю заборонити продаж алкоголю і сигарет в місті, тому що алкоголь і сигарети не є необхідним елементом для життя, здоров'я, а так само розвитку людини. Швидше навпаки - надмірне вживання тільки губить населення Дніпра, а так само доставляє бід і турбот оточуючим", - зазначає автор тексту.

Слід зазначити, що у травні 2018 року депутати ухвалили рішення про заборону продажу алкоголю у нічний час, окрім деяких масових заходів на розсуд міського голови Дніпра. За тиждень петиція назбирала півсотні голосів з 900 необхідних.

Даєш муніципальні веліки!

Посилаючись на те, що муніципальний велопрокат відкрили у Львові, незабаром відкриють у Києві і Харкові, автори петиції наполягають на відкритті такого сервісу й у Дніпрі. За три дні петиція назбирала понад 70 голосів з 900 необхідних.

Читайте також:

Е-петиції Дніпра: Безкоштовний Вакарчук і "маршруточна мафія" проти "рогатих"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #петиція