ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через заборону полювання на Дніпропетровщині люди почали вмирати від сказу

Зростання випадків ураження людей сказом у СЕС пов`язують з тим, що основні переносники захворювання – лиси, які зараз не відстрілюються
Depo.
2 вересня 2015 13:32
ФОТО: depo.ua
Через заборону полювання на Дніпропетровщині люди почали вмирати від сказу
Через заборону полювання на Дніпропетровщині люди почали вмирати від сказу

Про це повідомив під час прес-конференції начальник головного управління СЕС у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв, передає кореспондент Depo.Дніпро.

"Природним переносчиком є лиси. Полювання на сьогоднішній момент заборонене, - зазначив він, - Або люди йдуть на полювання, або лиси приходять у ті ділянки, які розташовані безпосередньо близько до тої лісистої місцевості - ось і результат".

Він також відзначив неефективну роботу комунальних служб, що мали би контролювати чисельність бездомних тварин, які мають більше можливостей контакту із лисами і також стають розносчиками сказу.

У 2015 році на Дніпропетровщині зафіксовані 3 смертельні випадки від сказу - вперше за роки незалежності. У Ленінському районі заразився мисливець від своєї домашньої собаки, яка імовірно контактувала із скаженою лисицею. Терапія йому не допомогла, зазначають в СЕС. Другий випадок стався у Першотравенську. Літню жінку вкусила бродяча собака. Від профілактичних заходів вона відмовилася і через 2 тижні померла в лікарні. Третій випадок - смерть жінки-переселенки. Про те, в який спосіб вона заразилася і чи зверталася по терапію - в ДніпроСЕС не встановили, оскільки випадок стався за межами області.

Нагадаємо, полювання заборонене в прифронтових районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. На Харківщині також відзначили зростання показників поширення сказу. У Бердянському районі Запорізької області зафіксований випадок, коли скажений кіт покусав дітей.

У 2014 році по всій Україні зафіксували 3 смерті людини від сказу: в Київській, Харківській і Донецькій областях, повідомив Андрій Кондратьєв.

Більше новин Дніпропетровська і області читайте на Depo.Дніпро.