Філатов, Краснов, Вілкул: Головні інтриги перед стартом мерської гонки у Дніпрі

У Дніпрі вибори міського голови обіцяють бути гарячими, хоча ще не всі політичні сили визначилися з потенційними кандидатами

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Філатов, Краснов, Вілкул: Головні інтриг…

Попри те, що мерська кампанія у Дніпрі де-юре ще не почалася, вже існують певні інтриги навколо майбутньої битви за посаду міського голови. На даний час з упевненістю можна сказати лише про двох важковаговиків місцевої політики, які точно підуть на ці вибори – це чинний міський голова Борис Філатов від "Пропозиції" і його давній опонент Загід Краснов від "Громадської сили". Все інше поки що на рівні чуток. Між тим, розклади можуть бути дуже цікавими.

Інтрига 1. Кандидат від "Слуги народу".

Ще на початку року, коли тема мерських виборів у Дніпрі якщо і обговорювалася, то хіба що заради підтримки розмови, вкидалася версія, що від президентської партії піде Дмитро Дубілет - колишній міністр уряду Олексія Гончарука. Проте все залишилося на рівні чуток.

Згодом таємне стало явним. З’ясувалося, що партія президента має намір висунути на посаду мера Дніпра головного лікаря клінічної лікарні імені Мечникова Сергія Риженка. Під час одно з телеефірів сам Риженко дуже обережно, але підтвердив, що його участь у виборах можлива, але за умови підтримки президента.

А потім почалися гойдалки, і в інформаційному просторі з’явився нардеп Максим Бужанський. У політичних колах міста кажуть, що він дуже хоче піти на вибори. Це йде врозріз з "лінією партії", але, якщо в Бужанського є амбіції, то, напевне, є і підтримка у керівництві "Слуги народу". До речі, його борди вже з’явилися у Дніпрі.

максим бужанський

Медіарадник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню Страна.ua так прокоментував ситуацію: "У мера Дніпра Бориса Філатова зараз 43% підтримки, а Сергій Риженко, якого хоче поставити "Слуга народу", має від 13% до 15% рейтингу. До того ж там є штаб, який мені взагалі незрозумілий – він влаштовує міжусобні розбірки. Важка ситуація".

Таким чином, на даний момент виникли протиріччя між місцевою ланкою "Слуг народу" і центром. Як би не вийшло так, що через ці чвари, претендент на мерське крісло від цієї політичної сили з’явиться тоді, коли піднімати його рейтинг буде ще важче.

Інтрига 2. Чи піде на вибори Вілкул?

На місцевих виборах 2015 року існував трикутник Філатов-Вілкул-Краснов, який і боровся за вихід у другий тур. Цього разу третім зайвим може виявитися Олександр Вілкул. Те, що він братиме участь у місцевих виборах, зрозуміло, але в якій якості?

По-перше, Вілкул вже давно відійшов від регіональної політики, і втратив багато важелів впливу у Дніпрі. Від фракції "Опоблок" у Дніпровській міськраді, яку завів Вілкул п’ять років тому, з 25 депутатів залишилося лише 8, решта розбіглися по інших фракціях. Та і рейтинг самого Вілкула напевне впав.

По-друге, слоган, який презентує він сьогодні на бордах: "Хороше збережемо, нове побудуємо" гарний для партійного просування, але вкрай невойовничий для мерської кампанії.

блок вілкула на виборах мера дніпра

По-третє, для Вілкула дуже великі репутаційні ризики. Не маючи колишнього рейтингу, він ризикує залишитися третім. А для політика, який був губернатором області, був кандидатом у президенти, стати рядовим депутатом Дніпровської міської ради – це серйозний удар по політичному іміджу. Він має бути впевненим, що вийде до другого туру, але сьогодні на цю нішу претендує Загід Краснов. На виборах 2010 року лідер "Громадської сили" був четвертим, у 2015 року – третім, і в нього, з огляду на політичні реалії, тепер достатньо шансів стати другим у першому турі.

Тим більш, що його війна з Філатовим вже розпочалася. І щось підказує, що тема парковок, через яку все закрутилося, то лише розминка. І Вілкулу буде важко вже влитися у цю бійку, хіба що він запропонує такий порядок денний мерських виборів, який переверне все з ніг на голову. А це дуже складно.

Тобто для Вілкула оптимальним виглядає варіант, якщо він піде на обласний рівень з метою стати головою облради. Це відповідає його амбіціям. Оскільки одночасно балотуватися у мери і в облраду неможливо, то дилема, яка стоїть перед Вілкулом, і справді серйозна.

Інтрига 3. Кількість кандидатів

Звісно, що не всі політики йдуть на мерські вибори з метою неодмінно перемогти. Багато хто просто хоче заявити про свої майбутні амбіції чи підвищити собі пізнаваність. А дехто просто по приколу. Є і технічні кандидати, які реєструються на виборах заради зайвих спостерігачів і членів комісій для топових кандидатів.

У 2010 році на старт мерської гонки вийшли 15 учасників. Проте за умову тотального адмінресурсу з боку "Партії регіонів" підсумки голосування були зрозумілими заздалегідь. У 2015 році учасників перегонів за крісло міського голови було вже 31.

Сьогодні передбачити, скільки буде кандидатів, вкрай важко. Але впадає в очі і відсутність в інформаційному просторі гідних політичних лідерів патріотичного сектору. Місцева "Солідарність" поки не вигадала, з чим виходити до свого електорату, крім погроз по небезпеку уявного референдуму, яке проштовхує ОПЗЖ. Опозиціонери теж не винайшли велосипед і завели стару платівку про стабільність.

Одним словом, у Дніпрі зараз немає сильних політичних кадрів, які можуть про себе заявити. Поки що зрозуміло одне – Філатов гарантовано вийде до другого туру, а от ім’я його вірогідного суперника ми можемо спрогнозувати тоді, коли усі кандидати відкриють карти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme