Жоден з "Госпітальєрів" не має статусу учасника бойових дій, - Зінкевич

При цьому у медслужбі ДУКу є серйозно поранені

Про це Яна Зінкевич повідомила, відповідаючи на питання кореспондента Depo.Дніпро. Йшлося про те, чи вдалося при зустрічі з президентом Порошенком обговорити проблему статусу медиків-волонтерів в зоні бойових дій.

"Поки ніяк. Коли президент приїжджав у нас була досить коротка розмова. І розмова при камерах. Ми вцілому поговорили, та і я була в такому стані досить важкому. Це був тільки початок реабілітації, тому ніяких питань поки не обговорювали. Я звісно буду робити спроби. На щастя, у мене загиблих немає, але є троє поранених досить серйозно, один із них в Донецькому аеропорту. Я би хотіла добитися для них статусу і все як потрібно. Це люди - лікарі і не тільки, - які кинули все і пішли добровольцями, знаючи, наперед, що у нас можуть бути проблеми із проїздом блокпостів (...) це куча нюансів, але вони на це готові, вони на це погодилися, через те, що хочуть рятувати людей", - відповіла Зінкевич.

Вона наголосила, що в "Госпітальєрах" служать медики, що їдуть на фронт на час відпусток, і не можуть служити в рядах ЗСУ з різних причин. За її інформацією, жоден з "госпітальєрів" не має статусу учасника бойових дій, навіть попри отримані в зоні бойових дій поранення.

Нагадаємо, Яна Зінкевич перебуває у Дніпропетровську після першого курсу реабілітації в Ізраїлі. Дівчина пересувається в інвалідному візку після ДТП, а лікарі не дають гарантій, що вона зможе самостійно ходити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook