ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На дніпропетровському Південмаші виготовили розбірні казарми з кондиціонерами (ФОТО, ВІДЕО)

Казарма за годину-півтори збирається до розмірів контейнера, який може перевозити будь-яка логістична техніка
Depo.
10 червня 2015 18:55
ФОТО: depo.ua
На дніпропетровському Південмаші виготовили розбірні казарми з кондиціонерами (ФОТО, ВІДЕО)
На дніпропетровському Південмаші виготовили розбірні казарми з кондиціонерами (ФОТО, ВІДЕО)

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо на місці презентації модульного комплексу.

Як повідомив головний конструктор проекту Вадим Біляєв, у розробці використані матеріали українських виробників. Лише кондиціонери - імпортні. Корпус виготовлений зі сталі, поки що не броньованої, оскільки такі мобільні контейнери призначені для пребування у другій та третій лініях оборони, а не в зоні запеклих боїв.

Замість військових наметів солдатів пропонують селити у мобільні будинки з кондиціонером (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

Презентована журналістам перша із трьох закуплених моделей представляє собою казарму на 32 місця. У приміщенні є розети, телевізор та два кондиціонери. Така споруда розгортається до площі 65-80 кв. м. У ній розміщуються двохярусні ліжка, на яких вільно вміщується солдат зростом 190 см. Біля ліжка - відкидні стільці. Кількість спальних місць моделюється в залежності від потреби і може бути меншою.

Замість військових наметів солдатів пропонують селити у мобільні будинки з кондиціонером (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

За задумкою розробників, кожен такий модульний контейнер будується за єдиними принципами, але може наповнюватися в залежності від потреби.

"Тут може бути 5 ліжок, може бути 10, може бути офіс, а може бути штаб. Ця система масштабується. Моніторинг може здійснюватися дистанційно, відстежуватися чи на тому місці розташовано. Це все можна звести в одну систему - зокрема й інформаційну", - розповів менеджер проекту Максим Колесников.

Замість військових наметів солдатів пропонують селити у мобільні будинки з кондиціонером (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

Розробники запевняють, що модуль пристосований для комфортних умов за погоди від -40 до +40 градусів на вулиці, оснащений системами водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції. Для живлення зможе вистачити генератора потужністю 5-7 кВт, якщо підрозділ перебуває в польвих умовах.

Оцінив казарму і боєць 93 бригади Іван Начовний. Він назвав такий модуль "п'ятизірковим готелем", порівняно із нині наявними умовами для розміщення військ в полях.

Замість військових наметів солдатів пропонують селити у мобільні будинки з кондиціонером (ФОТО, ВІДЕО) - фото 4

Як повідомлялося, перші три модулі закуплять волонтери на пожертви. Їх відправлять в АТО на випробування і паралельно вестимуть переговори, аби на такі мобільні казарми Міноборони зробило централізоване замовлення у держпідприємства "ПівденМаш".