Заборона муралу з радянськими вождями у Кривому Розі викликала бурхливе обговорення

Люди засуджували поліцію, обговорували закон про декомунізацію та проводили паралелі із лідерами третього рейху

Заборона муралу з радянськими вождями у…

Про заборона муралу написав криворізький краєзнавець Игорь Рукавицын на своїй сторінці у Facebook, у комментарях під постом виникле бурхливе обговорення, передає Depo.Дніпро.

Найчастіше люди обурювались на полцію, що замість борьби з наркопостами на стінах, які понаписані по усьому місту, вони змушують літнього художника замальовувати свій мурал.

"Поліції є чим зайнятися. Я згоден. Жалко працю художника. Можливо не варто було так швиденько зафарбовувати, а взяти прикрити тканиною, щоб це не було доступно публіці. Згідно з законом про декомунізацію (він може не подобатися, але закон є закон) публічне використання символіки комуністичного режиму заборонене, в тому числі зображення діячів ВКП(б), КПСС, тим паче Сталіна та Леніна", - зазначив доктор історичних наук Ігор Кочергін.

Кочеригін також зазначив, що ніхто не буде заперечувати необхідності знищення, розміщених на видноті на якійсь стіні приватного будинку в Кривому Розі портретів ГІтлера або Геббельса, навіть і дуже талановито намальованих.

"Якщо це не територія музею або це не приватна колекція, а заборонені символи спрямовані на публічний огляд — то поліція повністю права. Тільки там здається міра відповідальності набагато серйозніша— кримінальна", - зазначив Микола Омельченко.

Краєзнавець Игорь Рукавицын, відповів, що ця будівля — це музей "Будинок художника", він має понад 700 експонатів. Однак, так, офіційно статусу музею у будівлі немає.

Нагадаємо, у Кривому Розі художника змусили знищити мурал з портретами вождів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme