ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ярош влаштовує божевільний "пивний путч", спланований Путіним

Останній рік в Кремлі сплять і бачать похід бійців АТО на Київ. Нарешті мрії почали збуватися, але все це більше схоже на "пивний путч" Гітлера
Depo.
13 липня 2015 09:39
ФОТО: depo.ua
Ярош влаштовує божевільний "пивний путч", спланований Путіним
Ярош влаштовує божевільний "пивний путч", спланований Путіним

Криваві події в Мукачеві, а особливо реакція на ці події "Правого сектору" та особисто Дмитра Яроша, мають дуже сподобатися Володимиру Путіну, адже про те, що бійці АТО мають повернути зброю проти "київської хунти" та почати третій Майдан, російські ЗМІ без упину повторювали одразу ж після початку війни на Донбасі.

В Росії не просто мріють про "третій український Майдан", кремлівська пропагандистська машина досить довго використовує свої можливості в Україні, аби вкласти цю ідею в голови українців. Інша справа, що українці на подібну перспективу вперто не ведуться. І скільки б у Кремлі не повторювали, що от-от український народ поверне зброю проти "нової злочинною влади", жодних об'єктивних підстав для подібного сценарію як не було, так і немає.

Але вчора, після стрілянини у Мукачеві, божевільні путінські плани почали втілюватися у життя. При чому втілюватися "Правим сектором" - силою, для розкрутки якої російські ЗМІ разом із офіційною московською владою зробили більше ніж будь-хто інший.

І як бачимо "Правий сектор" старанно відігрує прописану Путіним роль. Одразу ж після конфлікту в Мукачеві деякі ватажки "правосеків" почали лякати країну повстанською війною та шаленою потугою, яку вони виставлять в разі, якщо їхні ультимативні вимоги не будуть виконані.

"У зоні бойових дій у нас перебувають два батальйони, а по всій Україні у нас 18 чи 19 запасних батальйонів. Вони тренуються, проходять підготовку, готуються до відправки на фронт ... Але якщо треба буде, запасні батальйони ми можемо відправити куди завгодно. Ми можемо відправити усі запасні батальйони під адміністрацію президента і під Міністерство внутрішніх справ", - заявив сьогодні прес-секретар "Правого сектору" Артем Скоропадський. Похід "правосеків" на Київ - ну чим не здійснення солодких путінських мрій. То ж не дивно, що слова Скоропадського одразу ж передрукували усі провладні російські ЗМІ.

Але, попри всі забаганки російського президента, об'єктивних підстав для третього Майдану в Україні все одно немає. Це зайвий раз підтверджує кількість людей, яких вдалося зібрати "Правому сектору" на своїх мітингах в різних містах України. І нічого спільного з мільйонним Майданом в Києві зразка грудня 2013-го все це не має. Швидше, дії "Правого сектору" нагадують сумнозвісний "пивний путч" Адольфа Гітлера, що стався в листопаді 1923 року в Мюнхені. Тоді, нагадаємо, демократична Веймарська республіка в Німеччині була досить слабкою і Адольф Елоїзович певно вирішив, що настав його зоряний час і він зможе легко повторити подвиг свого "побратима" Беніто Муссоліні, влаштувавши тріумфальний похід на Берлін та силою зброї встановити націонал-соціалістичну владу. Але сталося все геть інакше, націонал-соціалістів тоді майже ніхто не підтримав, в першу чергу армія, попри участь у путчі героя Першої світової Еріха Людендорфа, і тріумфальний похід штурмовиків Гітлера завершився на центральній площі Мюнхена під дулами поліцейських карабінів. "Слабка Веймарська республіка" не посоромилася тоді розстріляти натовп нацистів, а тих, хто вижив, в тому числі і Гітлера, кинути до буцегарні (Людендорфа певно за героїзм на фронті суд виправдав). А Гітлер, як відомо, прийшов до влади за 10 років, і зовсім у інший спосіб.

Отже, єдине, на що може сподіватися Путін в Україні, це повторення мюнхенських подій 90-річної давнини. А що стосується "Правого сектору", то "мукачівський путч" має стати останньою акцією цієї організації.