Осколки з поранених українських Героїв зберігають як докази

Загалом пораненим не дозволяється забирати "залізо", витягнуте з їхніх тіл, на згадку. Але іноді їм це вдається потайки зробити

Осколки з поранених українських Героїв з…

У лікарі обласної лікарні імені Мечникова в Дніпрі зібралася чимала колекція осколків, що були витягнуті з українських воїнів, що боронять Україну від навали путінських наймитів на Донбасі.

Які осколки витягують у Дніпрі лікарі з українських Героїв - фото 1

"Тут зібрані кулі і осколки від сучасної зброї, починаючи від стрілецької. Це автоматні кулі, від гвинтівок і ті снаряди, які прилітають на наші позиції і викликають смерті та поранення наших бійців, - зазначив заступник головного лікаря Дніпропетровської обласної кліничної лікарні ім. Мечникова Юрій Скребець. - Тут і товстостінні важкі осколки від артилерії, немагнітні, легкі, але дуже великі - це "Град"".

Які осколки витягують у Дніпрі лікарі з українських Героїв - фото 2

Які осколки витягують у Дніпрі лікарі з українських Героїв - фото 3

За його словами, є й фрагменти від "недозволених" 120-міліметрових мін, а також від танкових снарядів та боєприпасів до різноманітних самохідних установок. 

Які осколки витягують у Дніпрі лікарі з українських Героїв - фото 4

Лікарі зазначають, що чим менші осколки, тим вони небезпечніші, оскільки швидкість їхнього польоту дуже велика.

"За 27 місяців роботи нашими лікарями було зроблено понад 3,5 тисячі операцій, перелито 2 тони донорської крові, врятовано 2 тис бійців. Ми цим пишаємося", - розповів головний лікар ОКБ ім. Мечникова Сергій Риженко.

Осколки - не лише пам'ять про врятовані життя, а й речові докази: слідчі органи вилучають осколки для зберігання. Вони служать доказами для встановлення отримання поранення в умовах бойових дій, для встановлення військових злочинів. За сказав головний лікар, у осколках зберігається історія, написана кров'ю.

Зазвичай пораненим не дозволяють забирати на згадку осколки, яких з них витягли. Втім, іноді бійці це, все ж таки, роблять – потайки.

Згодом ці фрагменти смертельної зброї можуть виступити доказами в майбутньому міжнародному суді щодо путинської агресії в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"