Як жуки можуть врятувати Дніпро від амброзії

Жодна цільова програма зі знищення амброзії у Дніпрі не дала результату, хоча ефективні методи боротьби з нею існують

Як жуки можуть врятувати Дніпро від амбр…

На Дніпропетровщині з року в рік зростає кількість людей, які потерпають від алергії.

За статистикою, якщо у 1991 році показник захворюваності становив 33,3 чоловік на 10 тис. населення, то у 2016 – 204,6 алергіків. Проте фахівці впевнені, що реальний рівень захворюваності більший. Головний алерголог Дніпропетровської області Євгенія Дитятковська заявила, що цифри офіційної статистики можна сміливо збільшувати майже у сім разів.

"Ми провели анкетування і тестування населення міста. Вийшло, що у Дніпрі у 6,6 рази хворих на алергію більше, ніж свідчить офіційна статистика, яка базується на фактах звернення хворих до лікарів. Насправді кількість алергіків більша", - зазначає лікар.

Традиційно для Дніпропетровщини пік захворюваності припадає на період з кінця липня по вересень включно, а основним збудником загострення алергії є амброзія та інші рослини. За словами Дитятковської, є три піки алергії, але головним методом боротьби з нею є профілактика.

"Профілактика алергічних захворювань у Дніпропетровській області, в Україні та в Європі однакова. Єдина відмінність - у нас свій календар цвітіння. Наближається час, коли в нашому регіоні буде пік запилення амброзії, соняшнику, кукурудзи, полину, циклахени. В цей період фіксується найбільша кількість хворих, які звернулися до алерголога, - зазначила вона. – Є кілька піків. Це березень-квітень – цвітіння дерев, травень-червень - лугових трав. Але для нашої області найбільш характерним є саме третій пік. Починається активність так званого кліща дерматофагоідеса, який входить до складу домашнього пилу. Іноді пацієнти впевнені, що у них алергія на амброзію. Але під час обстеження виявляється лише алергія на кліщ домашнього пилу".

Лікарі розрізняють три види алергічної реакції – до пилку амброзії, до пилку амброзії та кліщу домашнього пилу, до пилку амброзії і мікроспорів грибів.

"Знищити амброзію можливо, але робити це необхідно водночас – у кожному куточку країни, як це зробили у США. Алергію викликає пилок легкої летючості. Якщо ми залишимо один кущ на Дніпропетровщині, то "заразимо" сусідню Кіровоградщину, тому що вона розпилиться 10 млн зерен за хвилину, - зазначила Дидятковська. Для цього у місті треба використовувати біологічні пестициди - спеціальні жучки, які з'їдають корінь амброзії".

В крайньому випадку амброзію треба викорчовувати, але ні в якому разі не косити, як це роблять комунальники. В такому разі вона дає подвійне запилення і концентрація пилку у повітрі зашкалює.

У сільській місцевості рівень концентрації пилку амброзії більший, але захворюваність вища саме у містах, тому що дається взнаки гірший екологічний стан. Це посилює агресивність алергенів.

На Дніпропетровщині неодноразово ухвалювалися програми боротьби з амброзією, але жодного разу вона не дала результату. Карантинна карта Дніпра мала бути створена згідно з міською програмою "З локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних організмів на території міста на 2012-2016 рр". У 2015 році мали завершитися науково-дослідні роботи з розробки альтернативного, негербіцідного методу боротьби з карантинними рослинами. Але поки що все це у процесі, або залишилося на папері. Тож не варто чекати, що ситуація із захворюваністю на алергію у Дніпрі найближчим часом поліпшиться.

Як раніше повідомляв Depo.Дніпро, дніпрян закликають виходити на бій з амброзією. Головний алерголог Дніпропетровщини назвала "смертельні" продукти для алергіків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme