Як військові містечка на Дніпропетровщині змушують жити "по-радянськи"

Вже два роки мешканці військових містечок Черкаське і Гвардійське домагаються проведення виборів у створеній ОТГ, аби самим керувати стомільйонним бюджетом. Але на шляху постійно виникають обставини непереборної сили

Як військові містечка на Дніпропетровщин…

У військових містечках Гвардійське і Черкаське, що в Новомосковському районі, мешкає понад 10 тис. чоловік. Тут дислокуються 93-тя і 25-та бригади та ще кілька військових частин. За умов війни надзвичайно важливо, аби військові поверталися до затишних осель, аби не хвилювалися, чи є у рідних вдома елементарні побутові умови. Парадокс, але на п'ятому році війни саме відсутність води, дірява каналізація, побиті дороги, якими відмовляються їхати перевізники – реалії побуту військових, їхніх родин, у тому числі – і родин загиблих Героїв. Потерпає і місцевий військовий госпіталь, для якого вода і під'їзні шляхи – життєва необхідність.

Мешканці селищ Черкаське і Гвардійське взяли вирішення побутових проблем до своїх рук і у грудні 2017 року створили Черкаську селищну об'єднану територіальну громаду, але в ній досі не можуть провести вибори. Тож ті 100 млн прибуткового податку на рік, що сплачують військові, йдуть не на подолання проблем у їхніх рідних містечках, а, за радянською традицією, перетікають до районного бюджету.

Мешканці селищ сподівалися, що 23 грудня 2018 року нарешті відбудуться вибори, втім, марно. За призначеним ЦВК календарним планом, у листопаді з представників політичних партій був сформований склад Новомосковської районної виборчої комісії. І саме з цього моменту, а саме 26 днів, комісія ніяк не могла зібратися, а її членів і голову взагалі розшукували з поліцією. Навіть рішення суду щодо протиправності дій комісії не виправив ситуацію. ЦВК розформувала цей склад комісії, затвердила новий. І на цьому етапі були перешкоди, зокрема, з райдержадміністрації з затримкою передавали печатку і документацію. Звернення мешканців громади до керівництва Новомосковської райради, до прокуратури і поліції теж не сприяли прискоренню процесу. Тож з 50 днів виборчого процесу 41 день спостерігалися ознаки саботажу процедури підготовки до виборів. На додаток, за кілька днів до ймовірного початку виборів членом територіального осередку політичної партії "Опоблоку" був поданий позов до суду. Рішення суду оголошували за 10 годин до початку виборів. І хоча суд відмовив у задоволенні позовних вимог, вибори на теперішній час ще не відбулися.

Таким чином, у Черкаській ОТГ склалася унікальна для України ситуація, коли два роки системно виникають проблеми на шляху проведення виборів. Чисельні судові процеси, постанови ЦВК, перекриття доріг мешканцями, звернення селищних депутатів, а натомість – купа паперів, і подальше погіршення комунальних проблем у військових містечках. Повстає питання: якщо йде такий активний супротив виборчому процесу, напевно, хтось мав би бути дуже зацікавленим в цьому.

Примітний факт: протягом 2017-2018 рр. проти Черкаської селищної ради було подано до двох десятків судових позовів на перешкоду створенню Черкаської ОТГ. Зокрема, дві з них подав Максим Бабенко. Згодом, на підставі Ухвали судді Женеску Бабушкінського районного суду м. Дніпро не були призначені вибори, що мали б відбутися у громаді 29 квітня 2018 року.

Згодом Дніпропетровський окружний адміністративний суд видав ухвалу у справі № 804/200/2019/18 про повернення громадянину Бабенку заяви без розгляду, але на той час, вочевидь, цей позов вже "зіграв" свою партію.

Скрін з сайту Судова влада України

Максим Бабенко – керівник ТОВ "Юридична сімейна компанія "ІН АЛЬТО" https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40774856/, серед засновників якого, в свою чергу, є ТОВ "Дніпровський тепличний комбінат". Кінцевим бенефіціарним власником "Дніпровського тепличного комбінату" у декларації за 2017 рік офіційно себе назвав народний депутат, член фракції БПП Вадим Нестеренко. На Дніпропетровщині його називають "аграрним бароном", що має чисельні промислові і сільськогосподарські потужності, переважно у Новомосковському районі.

До слова, ситуація з дірявим водогоном, яким у літні місяці не доходить вода до військових містечок, ускладнюється чисельними незаконними врізками. Кажуть, що саме від них влітку зволожуються поля відомого місцевого бізнесмена, голос якого, вочевидь, має значний вплив на районних чиновників.

Між тим, 4 січня 2019 року Черкаською селищною виборчою комісією було ухвалене рішення про проведення повторних виборів до Черкаської ОТГ. Вибори призначені на 3 березня, склад Новомосковської районної виборчої комісії змінений, сформована Черкаська селищна виборча комісія. Мешканці громади вкотре сподіваються отримати власний бюджет і можливість самим налагодити гідні умови життя для своїх родин. Якщо, звичайно, на цьому шляху знов не виникнуть "перешкоди непереборної сили".

Фото: facebook.com

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme