Як у Дніпрі Філатов розтормошив "приватне гніздо" Коломойського

На першій у 2020 році сесії міськради Дніпра пристрасті кипіли, але не били через край

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Як у Дніпрі Філатов розтормошив "приватн…

Першу у новому році сесію Дніпровської міської ради можна вважати легкою розминкою перед початком нового політичного сезону. Міський голова Дніпра Борис Філатов трохи "потренувався" на депутатах від "Самопомочі", які традиційно мали претензії до проектів рішень.

Прелюдії і нагороди

Невеличка перепалка виникла після того, як Філатов перед наданням слова депутату Олександру Лигіну вкотре наголосив, що саме депутати "Самопомочі" не можуть спокійно працювати і змушують депутатів слухати те, чого вони чути не хочуть.

"Дякую за таку прелюдію", – відповів Лигін. "Прелюдія у вас з дружиною, а в нас жваве обговорення", – зазначив Філатов. Були і інші репліки на адресу депутатів: "Залишайтеся на лінії, ваша думка важлива для нас" і "У нас все буде добре, у вас – не дочекаєтеся".

Не обійшлося і без урочистої піар-акції. Командувач оперативного командування "Схід" ЗСУ Олександр Нестеренко вручив міському голові Дніпра нагороду "Відзнака командувача військ". Нагороду генерал-майор Нестеренко мав вручити Філатову ще 7 грудня 2019 року, але, через відрядження військового цього не було зроблено. Таким чином, настрій у Філатова став ще більш бойовий.

Як приватна команда почала "харчуватися" з міського бюджету

Головні баталії на сесії розгорнулися навколо проекту рішення з ліквідації КП "КСК "Шинник" ДМР як юридичної особи. Як тільки цей проект рішення був оприлюднений, одразу у місті почали кипіти пристрасті. Поповзли чутки, що усі колективи художньої самодіяльності і численні гуртки "прикриють", а дітей виженуть з цього приміщення на вулицю. Діти навіть танцювали під міськрадою на знак протесту. І хоча Філатов неодноразово запевняв, що йдеться не про ліквідацію закладу, а про чисто господарське питання, градус напруги не спадав. Була навіть створена петиція проти закриття "Шиннику", яка за чотири дні набрала необхідну кількість голосів.

А напередодні сесії і у самій сесійній залі під час розгляду цього питання, яке винесли першим у порядку денному, карти були розкриті остаточно, і з’явився певний політичний контекст. Річ у тім, що саме у "Шиннику" проводить свої матчі баскетбольний клуб "Дніпро", і, за словами Філатова, міська влада поставила за мету "ДеПриватизувати" цей спортивно-культурний центр. Цей клуб пов’язують із Ігорем Коломойським, і він особисто регулярно приїздив до Дніпра подивитися на матчі команди і свого сина в цій команді.

"Так склалося, що "Шинник" в один момент перетворився на приватне підприємство. Там сидить баскетбольний клуб. Я дуже люблю баскетбол і радію перемогам цієї команди, але вона приватна, – сказав Філатов. – І так вийшло, що ця приватна команда перейшла на бюджетне фінансування, на фінансування платниками податків. Мене це не влаштовує".

За словами Філатова, баскетбольний клуб гарно влаштувався, отримуючи фінансування одразу з двох джерел міського бюджету – через КП "КСК "Шинник" і через КП "Ігрові види спорту". "Вони облаштували собі там чудові кабінети, бані, спортивний зал, завели туди приватну охорону, власних орендаторів, – сказав Філатов. - При цьому існує лише два договори: один – на 4600 грн, інший – на 630 тис. грн, а все інше я не знаю, як платиться. Мабуть, у конвертах". Тому і було рішення ліквідувати КП, звільнити директора, і підпорядкувати структуру іншому КП.

Проте на сесії деякі депутати все одно вимагали зняти це питання з порядку денного, через що Філатов не витримав. "Скільки вам платять за це баскетболісти? У цьому місті всі знають, хто чим займається. Ми всі розуміємо, що "Шинник" перетворився на приватне гніздо приватної баскетбольної команди, яка не платить комунальні платежі і навіть договір не укладає", – сказав міський голова.

У підсумку депутати проголосували за проект рішення, куди були внесені зміни, згідно з якими "Шинник" було приєднано до КП "Ігрові види спорту". У статут підприємства будуть внесені доповнення, які дозволять мистецьким гурткам працювати у тому режимі, який існує на даний час. Крім того, бюджетні кошти, виділені раніше на забезпеченності діяльності "Шинника", будуть перекинуті на нове КП. Одночасно, територіальній громаді дані гарантії, що жоден гурток не буде ліквідований.

Зарплата відома, премія – в залежності від досягнень

Наступний спалах активності у сесійній залі стався під час розгляду питання про надбавки і премії Філатову. Депутат Анастасія Староскольцева здивувалася такому розвитку подій і нагадала Філатову, що той публічно відхрещувався від необхідності отримувати зарплату на свої посаді.

Пояснення дав секретар міськради Олександр Санжара. "Кожного року ми ухвалюємо таке рішення для посадовців міськради і встановлюємо відповідні надбавки. На минулих сесіях ми таке рішення ухвалили, але "забули" про міського голову. Цим рішенням ми не виплачуємо премію міському голові, а тільки надаємо згоду".

Хоча і сам Філатов не змовчав. "Я не знаю, яка в мене зарплата, це все приходить на картку. Якщо хочете, можете не голосувати, я сам за себе точно голосувати не буду. Може мені бухгалтерія сказати, яка в мене зарплата, самому цікаво. І про які премії у тисячах гривень йдеться?" – сказав він. У підсумку з'ясувалося, що "гола" зарплата міського голови складає 25 тис. грн.

Інших серйозних суперечок на сесії не виникло. Хоча було ще одне кадрове призначення.  Депутати ухвалили запровадження нової посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо правоохоронної діяльності.  Цю посаду обійняв Леонід Маньковський, який очолює обласну юстицію. Зараз йому підпорядковується лише департамент громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради. У подальшому, на наступних сесіях, повноваження нового заступника будуть розширюватися.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme