Стратегічне повернення Лисенка: Для чого заступник мера Філатова знову в Дніпрі

Михайла Лисенка вже кілька місяців шукали правоохоронці для вручення підозр по кількох кримінальних справах  

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Стратегічне повернення Лисенка: Для чого…

Повернення заступника міського голови Дніпра, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Михайла Лисенка стало справжньою сенсацію для Дніпра. Чиновнику, який вважається правою рукою Бориса Філатова, ще у серпні прокурори заочно вручили першу підозру по справі розкрадання бюджетних коштів на ремонті Нового мосту, у вересні МВС офіційно оголосило у розшук, на початку жовтня знову ж таки заочно вручили другу підозру – цього разу через справу по паспортизації вулиць міста.

Малоймовірним виглядало те, що Лисенко так скоро повернеться в Україну. Спочатку у міськраді запевняли, що він у закордонному відрядженні, потім – що у відпустці, на останній сесії міськради повідомили, що заступник міського голови на лікарняному. І от Лисенко вже у Дніпрі. Ще ніколи історія про те, як чиновник купує яблука в супермаркеті, не викликала серед мешканців міста такого ажіотажу.

Версії не сходяться

Власне, сенсацією стало не стільки повернення Лисенка, скільки те, як це відбулося. Надто багато незрозумілого і таємничого навколо цієї історії. Більше того, версії прокуратури Дніпропетровщини і самого чиновника, як все відбувалося, діаметрально протилежні, хоч очну ставку влаштовуй.

Хронологія подій така: 25 жовтня прикордонники повідомили, що в аеропорту Харкова затримали посадовця, який підозрюється у корупційних діяннях. Прізвище не називалося, але надто все збігалося – статті, які інкримінують чиновнику, і рік народження затриманого. Крім того, майже одночасно прізвище Лисенка зникло з бази розшуку МВС. А вже наступного дня прокуратура Дніпропетровщини повідомила, що Дзержинський районний суд Кривого Рогу обрав для заступника міського голови запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 600 тис. грн.

За версією Лисенка, ніхто його не затримував, він сам прибув до України – і справді до Харкова, після чого поїхав до суду, де була внесена відповідна застава. І взагалі, "у понеділок на роботу". Знайшлося у нього пояснення і тому факту, чому такі розбіжності. "Я думаю, прокурори навмисне дезінформують суспільство, щоб розгойдати ситуацію навколо мера міста Дніпра. Мовляв, подивіться, його заступників по всьому світу ловлять, все вкрали, міст розібрали, а він у в'язниці", – сказав він.

У чому підозрюють Лисенка

Перше, що викликає здивування – сума застави. Як свідчать дані прокурорів, у справі ремонту Нового мосту йдеться про 29,5 млн грн, вкрадених з бюджету. А тут застава лише 600 тис. грн. Для порівняння, засновнику компанії-підрядника ремонту визначили заставу у 40 млн грн, потім сумма була зменшена до 2 млн. Проходить по цій справі і заступник самого Лисенка, якого затримали 10 днів тому У Києві.

Інша справа, в якій фігурує Лисенко, стосується паспортизації вулиць Дніпра. Там мова йде про 16 млн грн, які привласнили чиновники. Суть справи за даними прокуратури у тому, що сама паспортизація не проводилася, а гроші просто вкрали. Більш того, СБУ повідомила, що департамент міськради Дніпра уклав договір з директором фірми, що мешкає у Донецьку й не покидав окуповану територію. При цьому мова йде про паспортизацію стратегічних об’єктів міста.

Три тижні без прокурора

Повернення Лисенка може означати, що, попри тиск, який здійснюється на Філатова і його оточення, усі ці справи мають сумнівні перспективи у суді. З-за лаштунків мерії неодноразово лунало, що та ж справа Нового мосту розвалюється, а сам Філатов прямо заявив, коментуючи відставку обласного прокурора Романа Токаря, що справи і шиті білими нитками. "Він намагався "правильно вловити" політичну кон'юнктуру і встиг порушити проти Дніпровської мерії десятки кримінальних справ. І не тільки по мосту", – казав Філатов.

З вуст Філатова лунало, що "саме Роман Токар і його підручні, фальсифікували справи, фабрикували докази, вибивали свідчення, перевертали догори дном квартири, заарештовували рахунку, погрожували підрядникам і перед опалювальним сезоном, фактично, паралізували роботу цілих департаментів мерії".

Не варто забувати, що повернення Лисенка відбулося у момент, коли на Дніпропетровщині ось вже скоро три тижні, з 10 жовтня,  немає обласного прокурора. І це дуже важливо. Коли такий регіон такий тривалий час перебуває у підвішеному стані, можна припустити, що в коридорах влади тривають певні переговори чи йдуть торги. А позиція самої прокуратури у всіх корупційних справах дедалі слабшає, оскільки невідомо, куди подує вітер з приходом нового очільника прокуратури.

Таким чином, варто припустити повернення Лисенка можна сприймати так, що у коридорах міськради впевнені, що на даний час йому нічого не загрожує і він може спокійно працювати. Враховуючи, що на носі опалювальний сезон, а попереду ухвалення бюджету, фігура директора департаменту ЖКГ грає надто ключову роль. Бо як засвідчила остання сесія міськради, його заступники не надто володіють питаннями, щоб давати вичерпні відповіді навіть депутатам. Хоча ставити крапку в історії з Лисенком, мабуть, ще зарано.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme