Як перший в Україні безвізовий фестиваль збадьорив острів посеред Дніпра

На Монастирському острові посеред могутньої річки Дніпро, у центрі міста Дніпро, вперше в Україні стартував Міжнародний фестиваль БеzViz

Як перший в Україні безвізовий фестиваль…

Організатори назвали фест "кроскультурним". У чому суть такого формату, як вдалося у перший же день зібрати багатотисячну аудиторію, а також чому лідер "Бумбоксу" Андрій Хливнюк кричав зі сцени: "Ну все, вам капець!" і чому унікальна "пляжно-острівна" локація може більше не повторитися, Depo.Дніпро дізнавалося з місця подій. 

Атмосфера, виконавці та відвідувачі

Місто Дніпро, п'ятниця, вечірня година "пік". У напрямку пішохідного і понтонного мостів на Монастирський острів за дороговказами "БеzViz"прямують люди: удвох або компаніями, з рюкзаками і карематами або у туфлях на підборах, у кумедних капелюхах чи після роботи – у піджаках. На фестиваль йшли меломани з різними музичними вподобаннями, адже напередодні організатори анонсували його "кроскультурний" формат. На кількох сценах впродовж трьох днів заплановані виступи 78 музичних колективів, різних за жанрами і стилями виконання, з різних країн. Тобто за одним квитком можна потрапити, по суті, на різні фестивалі за виключенням, мабуть, тільки напрямків класичної і джазової музики та бардівської пісні.

На території у 2 тисячі квадратних метрів розташувалися три сцени: найбільша – White stage, неподалік від неї – Yellow stage, а окремо, на великому пляжі – локація цілодобової електронної музики Module stage.

У перший день фестивалю у світлий час доби біля головної сцени танцювали десятки людей, а о 19-й, до виступу Vivienne Mort, їх були вже сотні. Дівчата, що запізнювалися на виступ улюбленої виконавиці, бігли у напрямку сцени, розмахували руками і кричали приспів хіта: "Лети!" Виконавицю не хотіли відпускати, вона вийшла на "біс" і запропонувала глядачам підспівувати народну пісню "Ой на полі грушечка". Коли після перших рядків стало ясно, що небагато хто з присутніх відгукнувся, вона засміялася і сказала: "Будемо вчити!" і почала пісню знов.

За наближенням часу виступу одного з хедлайнерів заходу, групи "Бумбокс", біля сцени зібралися тисячі людей. З перших акордів під сценою здійнялася хвиля рук, а на середині виступу, підігріваючи публіку, лідер "Бумбоксу" вирішив анонсувати відомі хіти словами: "Ну все, вам капець!" і нагадав, що до кінця літа залишилося небагато і треба відірватися, як слід.

Усі виконавці фестивалю без виключення жваво спілкувалися з глядачами. Музика, "інтерактив" з артистами, потужний звук, світлове оформлення сцен, навіть річний пісок під ногами – створювали невимушену атмосферу музикального свята. Vip-трибуна, розташована біля головної сцени, попри всі продані квитки, заповнювалася лише під час виступу хедлайнерів.

Люди постійно "мігрували" між сценами, "острівками" з продажу їжі і напоїв, численними фотозонами і віддаленими зонами відпочинку на пляжах, зоною розваг для дітей і дизайнерським ярмарком. На головній алеї навіть був представлений мобільний тату-салон.

Досвідчених відвідувачів фестивалів можна було впізнати за взуттям – кросівки або шльопки. Саме в них найзручніше пересуватися по піску. 

Приходили сім’ями – навіть з новонародженими дітьми. Компанії зупинялися в зонах футкортів, сиділи на піску, або відпочивали на принесених з собою килимках. Попри дозвіл від організаторів на прохід з домашніми собаками, в перший день жодної на території фестивалю зустріти не довелося. 

Кілька зон розташування біотуалетів легко впоралися з напливом відвідувачів. Неприємного запаху не було чутно, втім, одне зауваження до їхньої роботи стало часто звучати, коли на вулиці стемніло. Неабиякі незручності доставляла відсутність освітлення в кабінках. Тож можна було побачити, як у середину кабінки, у дверну щілину, друг або подруга підсвічували телефоном.

Ціни

Квиток на відвідування одного фестивального дня коштує 600 гривен, паркинг - 150 гривень, три дні у наметовому містечку - 250 гривень з людини. На територію заборонено проходити з напоями і продуктами, за цим стежить охорона заходу на вході.

Ціни на футкортах:  одна устриця – від 50 гривень, порція смаженого тайського морозива – 70 гривень, хотдог –від 50 гривень, блюда барбекю – від 40 гривень за 100 граммів. За пів літри мінеральної води або пива просять від 25 гривень, кава –  від 20 гривень, 50 грамів текіли – від 30 гривень, коктейль – від 50 гривень. 

Інсайди від організаторів

За словами координатора фестивалю БеzViz Вадима Гефтера, за допомогою у організації першого БеzViz звернулися до досвідчених колег, які проводять у Тернополі один з найбільших музичних фестивалів країни –Faine Misto. Завдяки співпраці з ними вдалося уникнути так званих "проблем росту" молодого фестивалю і одразу залучити відомих виконавців. Ще до початку БеzViz вдалося продати 12 тисяч квитків, а за три дні проведення планують залучити до 25 тисяч меломанів.

Популярна серед містян зона відпочинку з гранітними скелями і довжелезними пляжами – Монастирський острів – була обрана місцем проведення першого міжнародного фестивалю БеzViz не випадково. Завдяки тому, що на Монастирському острові проводяться й інші два фестиваля – "Джаз на Дніпрі" і фестиваль бардівської пісні "Облака" – вдалося значно зменшити частину витрат на його проведення. Наразі ведеться підготовка й четвертого заходу, літнього кубка шоу "Кавун", який має відбутися тут же, на Монастирському острові. 

Чи буде Монастирський острів і наступного року приймати низку фестивалів – поки невідомо. Адже потрапити на цю оточену частину суходолу можна пішохідним мостом, який перебуває в аварійному стані, або понтоном, підхід до якого, за словами організаторів, організований на приватній території.

Фото: Depo.Дніпро, Бezviz Festival, Facebook

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme