Фармакологічний барон, заступник Вілкула: Кому Коломойський хоче віддати крісло Уляни Супрун

Нардеп Андрій Шипко з "легкої руки" Ігоря Коломойського "приміряє" на себе крісло керівника МОЗ. Проте постає питання про "нові обличчя" у команді Коломойського, оскільки протягом тривалого часу він був "регіоналом"

Олігарх Ігор Коломойський в інтерв'ю "Українській правді" заявив, що майбутній міністр охорони здоров'я – його товариш, народний депутат Андрій Шипко.

Андрій Шипко народився 20 березня 1970 року у Дніпропетровську і має фахову медичну освіту. У 1993 році він закінчив Дніпропетровський медичний інститут, за фахом педіатрія, отримав кваліфікацію дитячого хірурга. Проте у медицині він перебував недовго, Подейкують, що вже 1999 року перекинувся на будівельний бізнес, де працювали його брати, а у 2005 році раптово очолив мережу комунальних аптек "Фармація". І з того часу доля надовго схрестила його з "регіоналами".

Достатньо сказати, що у 2006 році він обрався депутатом Дніпропетровської обласної ради від Партії регіонів і одразу став заступником голови – Юрія Вілкула. Він опікувався питаннями гуманітрної сфери та цивільного захисту. У 2010 році він повторив свій результат – вдруге став депутатом облради від Партії регіонів. 

Близькість до родини Влкулів дала свої плоди. За часів губернаторства Олександра Вілкула йому "віддали" на відкуп 35-й мажоритарний округ – Нікополь. Його результат виявився вагомим – понад 43% голосів.

Після Майдану, у 2014-му, Шипко втратив там одразу 10% підтримки виборців, та все одно переобрався. Але змінивши політичну орієнтацію: якщо майже до березня 2014 року він перебував у Партії регіонів, то уже в червні 2015 року став членом партії "Відродження".

Плотна близькість до сфери фармакології збереглася за Шипком і у Верховній Раді. Він був автором законопроектів про спрощення процедури реєстрації та перереєстрації лікарських засобів, про компенсацію вартості ліків, про забезпечення доступності матеріалів доклінічного вивчення та клінічних випробувань препаратів, про донорство крові та її компонентів, про організацію медичного обслуговування і системи реабілітації тощо.

Згідно електронної декларації за 2018 рік майже усе майно в родині належить дружині – Ірині Шипко.  Це три квартири і житловіий будинк у Дніпрі, два будинки у Новоселівці Новомосковського району площею. Дві земельні ділянки в тій же Новоселівці загальною площею близько 2,5 тис. кв. м. На дружину також записаний земельний пай площею 48 тис. 702 кв. м у Піщанці Новомосковського району і офіс у Дніпрі площею 304,5 кв. м.

На дружину також записаний автомобіль TОYOTA  LAND CRUISER 200 2013 року випуску вартістю 651 тис. грн. І водний засіб Campion allante 535, вартість якого на ринку коливається у межах 15 тис. долларів.

Саме дружина є акціонером одразу 11 фірм, а в семи з них - кінцевим бенефіціаром. 

Сам Шипко має лише годинники Patek Philippe і VACHERON Constantin, 18 картин, чотири патенти і п’ять літературних творів у сфері медицини. 

Фото: "Лица"Nikopol.dp.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро