Як колишній мер Дніпра піде на місцеві вибори під новими прапорами

За рік після поразки на парламентських виборах у рідному місті Іван Куліченко вирішив перезавантажити політичну кар’єру
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Як колишній мер Дніпра піде на місцеві в…
Фото: kulichenko.com.ua

Повернення у місцеву політику колишнього мера Дніпра Іван Куліченка не стало великою сенсацією, проте перспективи цього повернення оцінюються дуже скромно. Ходили чутки, що він висуватиметься від ВО "Батьківщина", але у підсумку став фронтменом "Нашого краю".

Виникає два питання: навіщо Куліченко "Нашому краю" і навіщо самому Куліченку, який з 1999 по 2014 роки обіймав посаду міського голови, ці вибори?

З першим питанням все зрозуміло. У Дніпрі спостерігається гострий дефіцит політиків з ім’ям, яких можна було б залучити під партійні прапори, щоб вони були знайомі людям. Якщо "Пропозиція" – це Борис Філатов, "Громадська сила" – це Загід Краснов, а "Блок Вілкула" –  це Олександр Вілкул (хоча за останньою інсайдерською інформацію, Вілкул не під на мерські вибори, а балотуватиметься до Дніпропетровської обласної ради), то інші партії опинилися перед складним вибором.

Що казати, якщо навіть "Слуга народ" довго думав, на кого робити ставку, і зрештою обрав Сергія Риженка, який добре відомий як лікар, але має невеликий рейтинг як політик. А що казати про ОПЗЖ, "Європейську солідарність", інші партії? "Важковаговиків" там немає.

А Куліченко, як не крути – особистість у місті, хоча назвати його рейтинговим теж навряд чи можна з точки зору претензій на мерське крісло. А от з огляду на те, щоб завести фракцію до міськраді, де "Нашого краю" сьогодні немає, – такий собі робочий варіант. У Куліченка низький антирейтинг, і люди загалом лояльно до нього ставляться. І відсоток свій він має.

На минулорічних парламентських виборах він балотувався у Дніпрі на окрузі, де переміг "Слуга народу" Юрій Мисягін. Колишній міський голова Дніпра фінішував третім з результатом 13,49%, пропустивши вперед ще представника ОПЗЖ.

У політичній кар’єрі Куліченка був період, коли він вступив до "Партії регіонів", потім змінив політичні кольори на БПП, але загалом екс-мер Дніпра упродовж свого правління у місті намагався тримати рівні стосунки з різними політсилами і місцевими олігархами. Йому вдавалося знаходити спільну мову і з Ігорем Коломойським, і з Віктором Пінчуком.

Іван Куліченко

Тобто "Наш край" зробив вибір, який може допомогти партії дотягти до 5-відсоткового бар’єра на виборах до міської ради.

Навіщо усе це самому Куліченку? Офіційну версію він озвучив на прес-конференції. "Сьогодні розвиток професійного місцевого самоврядування є запорукою відновлення економічного та ресурсного потенціалу країни. Ми не хочемо когось критикувати та щось вимагати. Ми хочемо пропонувати та робити це разом", – зазначив він.

Якщо відкинути у бік увесь пафос і озвучити неофіційну версію, чому Куліченко йде на вибори, то відповідь проста як божий день – а чому б і ні? Може ж собі дозволити пенсіонер, який був і міським головою, і нардепом, просто зайняти свій час активною діяльністю. Так, буде прикро, якщо, маючи такий статус, він у підсумку отримає процент "як кіт наплакав". Але і на те буде логічне пояснення: нові часи, нові герої.

Що ж має сьогодні за душею Іван Куліченко? Згідно декларації про доходи, в нього земельна ділянка у Дніпрі площею 837 квадратних метрів., будинок площею 518 квадратів, а також гараж. А от власної автівки в нього немає. На дружину зареєстрований Volkswagen Tiguan New Highline 2017 року випуску вартістю 1,16 млн грн, а на третю особу Mitsubishi Pajero 2007 року випуску.

Задекларував Іван Куліченко одразу дев'ять винаходів у сфері будівництва.

Щодо грошей, то за минулий рік в якості нардепа він отримав 412.5 тис. грн заробітної плати, а також 304 тис. грн відшкодувань витрат, пов’язаних із депутатською діяльністю. 137 тис. грн склала компенсація за винаймання готельного номеру, 88 тис. грн – пенсія. Майже 47 тис. грн Куліченко одержав як проценти у банку.

До речі, у банку в нього на рахунку 838 тис. грн, 11800 долларів і 2500 євро. У готівці він тримає 92 тис. грн.

Свого часу Куліченко був головою Асоціації міст України, а мешканці Дніпра прозвали його "Фонтаничем", оскільки у період з 2002 по 2013 роки у місті щорічно відкривали хоча б один фонтан. Але з цими елементами інфраструктури у Дніпрі сьогодні все гаразд, тож цікаво буде, з чим політик піде до виборців цього разу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme