Як голова Дніпропетровської ОДА очолив рейтинг губернаторів при обвалі виробництва і боргах по зарплаті

За підсумками трьох кварталів у Дніпропетровщини багато здобутків, але є і проблемні моменти в економіці

Як голова Дніпропетровської ОДА очолив р…

Про це йдеться у рейтингу голів обласних державних адміністрацій, який за результатами дослідження склала "Деловая столица", передає Depo.Дніпро.

"Лідером рейтингу за підсумками трьох кварталів стала Дніпропетровська область. Сумарно по 20 критеріям вона набрала 97 балів", – йдеться у дослідженні видання.

Зокрема, Дніпропетровщина вибилася в лідери по динаміці реальної зарплати, показавши зростання на 12,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (в середньому по Україні – на 9,5%), і при цьому входить в трійку кращих за розміром середньомісячної зарплати (10 526 грн), поступаючись тільки Києву і Київщині.

Крім того, область утримує друге після Києва місце за обсягом експорту товарів і послуг – як в абсолютних цифрах ($ 6,4 млрд), так і в перерахунку на душу населення (2002$). акож область друга після столиці за обсягом будівельної продукції. 

Дніпропетровщина в трійці кращих за обсягом капітальних інвестицій на душу населення і за приростом прямих іноземних інвестицій на одного жителя, в четвірці передовиків по динаміці сільського господарства. Правда, в той же час область в четвірці найгірших за рівнем зарплатних боргів на одного працівника і в п'ятірці аутсайдерів по загальній площі нового житла на 1000 жителів.

З 13 вересня Дніпропетровську ОДА очолює Олександр Бондаренко. І якраз восени в області почався промисловий спад. У вересні промвиробництво скоротилося на 3,6%, в жовтні – вже на 7%. Криза охопила весь гірничо-металургійний комплекс, на частку якого припадає дві третини промислової продукції Дніпропетровщини. Зокрема, в металургії виробництво впало на 11,8% у вересні і на 16,9% в жовтні, в добувній промисловості – на 4,9 і 8% відповідно.

Нагадаємо, за підсумками першого півріччя Дніпропетровщина була другою в рейтингу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"