ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери просять дніпропетровських депутатів "вичавити" з Міноборони гроші на поранених

Гроші на утримання поранених бійців доходять лише до військових шпиталів і не потрапляють до комунальних лікарень
Depo.
15 липня 2015 12:23
ФОТО: depo.ua

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо під час виступу координатора волонтерського центру при Дніпропетровській міській лікарні №6, журналістки Лариси Токар в ході засідання 32-ої сесії Дніпропетровської обласної ради.

Як пояснила Лариса Токар, на харчування одного бійця у державному бюджеті закладаэться близько 65 грн. на день, проте ці кошти Міноборони може направити лише у військові госпіталі. При цьому близько 5,5 тисяч бійців за рік пройшли лікування у комунальних медзакладах Дніпропетровська, і кошти на їхнє забезпечення міським лікарням не виділялися. Із міськогобюджету одному пораненому виділяється 9,36 грн. на харчування та 15-25 грн. на лікування на добу. Ще 21 млн. гривень виділили із обласного бюджету. Депутати і волонтери наголошують, що цих коштів критично мало.

Координатор волонтерського центру звернулася до депутатів обласної ради з проханням створити комісію для вирішення цієї проблеми.

"Необхідно створення комісії, яка добилася би від Міністерства оборони укладення прямих договорів між лікарнями та Міністерством на виділення грошей для лікування та харчування хлопців, які перебувають зараз у лікарнях. Або збудувати схему, за якою можливо надавати ці кошти", - зазначила Лариса Токар.

Заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман у відповідь на прохання волонтерів зазначив, що з 20 липня така робота розпочнеться, і вже є попередні домовленості з першим заступником міністра оборони.

"Ми домовилися вчора з заступником міністра оборони, що ми отримаємо від Міністерства оборони не кошти, а вони нам погасять ті втрати на харчування з розрахунку 65 грн. на одну особу, - повідомив Кужман - Поки що Міністерство оборони не так швидко рухається, як нам хочеться".

Більше соціальних новин Дніпропетровська та області читайте на Дніпро.depo.ua