ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вілкул готовий зняти лаври "творця" місцевих референдумів

Нардеп не виключає, що об’єднає свій законопроект з варіантом політичних опонентів
Depo.
5 серпня 2015 09:45
ФОТО: depo.ua
Вілкул готовий зняти лаври "творця" місцевих референдумів
Вілкул готовий зняти лаври "творця" місцевих референдумів

Про це Олександр Вілкул повідомив в коментарі Depo.Дніпро.

"Я вніс законопроект десь місяць тому. Наскільки я знаю, Блок Петра Порошенка вніс законопроект десь тиждень тому. Надто великих суперечностей там немає, і я готовий свій законопроект об'єднати з тим законопроектом", - повідомив Вілкул.

В парламенті перебувають три варіанти законопроектів "Про місцевий референдум": Вілкула-Шпенова ("Опозиційний блок", поданий 3 липня), спільний від 8 депутатів БПП, "Народного фронту" та РПЛ (зареєстрований 6 липня) та депутата від БПП Вадима Нестеренка (зареєстрований 8 липня).

Колективний законопроект визначає, що рішення місцевого референдуму мають обов'язковий характер та вищу юридичну силу відносно рішень місцевоої влади. 

В проекті Вілкула-Шпенова розрізняють референдуми імперативний - який має вищу юридичну силу за рішення органів місцевої влади, консультативний - який має рекомендаційний характер, та повторний. Проект пропонує вирішувати питання про перейменування на консультативному референдумі. Така думка громадян обов'язково враховується, але остаточне рішення - за відповідними органами влади.

Проект Вадима Нестеренка дуже подібний на проект Вілкула-Шпенова, проте пердбачає лише імперативний та повторний референдуми.

Всі три законопроекти не дозволяють громадянам брати участі у вирішенні питань про місцеві бюджети та формування тарифів на ЖКГ. Проте всі визначають пріорітет думки громади щодо реорганізації чи ліквідації комунальних закладів освіти, охорони здоров'я тощо.

Нагадаємо, що Вілкул раніше заявляв про доцільність вирішення питань про перейменування виключно шляхом місцевого референдуму.

Більше політичних новин Дніпропетровська і області читайте на Depo.Дніпро.