Від опалення до ритуальних послуг: Що здорожчає на Дніпропетровщині восени

Підвищення тарифів на комунальні та інші послуги в осінню пору року стало традиційним для області
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Від опалення до ритуальних послуг: Що зд…

У Дніпропетровській області упродовж осені має зрости вартість послуг майже на все. Річ тільки в тому, що влада в різних куточках області намагається зберегти хоч якийсь баланс між втрачанням рейтингу і економічними розрахунками. Десь підняття тарифів буде різким, десь обережним.

На порозі опалювального сезону

Найбільше занепокоєння в мешканців Дніпропетровщини викликає, звичайно, вартість тепла. Навколо цього останній місяць точилися суперечки. У самому Дніпрі теплопостачальник давно заявив, що тарифи зростуть, але невідомо, як сильно. Минулого місяця ситуація прояснилася і показали розрахунки, згідно з якими зростання тарифу передбачено на рівні 30% – з 1500 грн за Гкал до 1800 грн за Гкал.

З'явився навіть відповідний проект рішення виконкому міськради.

Проект рішення виконкому міськради Дніпра про тепловий тариф

Виник навіть конфлікт, коли міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що "напхав" міністру КМУ Олегу Немчінову за те, що він переклав відповідальність за можливе зростання вартості тепла на керівників на місцях.

Аж раптом 30 вересня було оголошено, що очільникам міст вдалося домовитися з центральною владою про те, що для населення тариф підніматися не буде. Але це поки що домовленості. Люди й досі у тривожному очікуванні перших платіжок за тепло.

У Кривому Розі влада б'є на сполох через опалення. Там державна компанія акціонерне товариство "Криворізька теплоцентраль" планує підвищити тарифи на опалення. Підприємство підпорядковується НАК "Нафтогаз". За повідомленням прес-служби міськради Кривого Рогу, лист із намірами щодо підвищення тарифів був надісланий до виконкому. 

Нові тарифи "Криворізької теплоцентралі" плануються на 247 грн за Гкал більшими, ніж минулорічні. Мешканці Кривого Рогу сплачуватимуть від 1979 грн/Гкал до 2227 грн/Гкал.

Поховати стане дорожче

Найближчим часом зросте у Дніпрі і вартість ритуальних послуг. Розмови про це тривають з літа, адже вже підготовлений відповідний нормативний акт, який незабаром мають затвердити.

Нова вартість ритуальних послуг у Дніпрі

Тарифи на копання могил на цвинтарях підвищуються у два рази через підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної платні та 119% інфляції. У виконкомі міськради зазначають, що у випадку відсутності зростання цін на послуги з поховання, комунальникам доведеться звільнити цінних спеціалістів, також впаде якість надання послуг. За 2020 рік КП "Міська ритуальна служба" заробило 5,29 млн грн, собівартість послуг склала 5,3 млн грн. Згідно з документами, комунальники працювали у збиток.

Нові баки і тариф на сміття

Ще у травні у Дніпрі комунальне підприємство "Еко Дніпро" ініціювало процедуру підвищення тарифу на захоронення великогабаритних побутових відходів для жителів багатоквартирних будинків та приватного сектору. Ця складова тарифу на вивіз сміття не мінялася з 2011 року. Після підвищення, тариф на сміття для мешканців Дніпра складатиме 28,43 грн зараз він – 25,62 гривні.

Витрати на вивіз сміття у Дніпрі постійно зростають також через закупівлю нових контейнерів. Комунальне підприєство "Екополіс" Дніпровської міської ради оголосило тендер на закупівлю 1000 контейнерів для сміття, які будуть встановлені у місті.

Як зазначається, в тендерній документації, опублкованій на Prozorro, контейнери мають бути 2021 року випуску, а постачальник має забезпечити рік гарантії. При цьому контейнери мають бути ємністю 1100 літрів, відповідати європейським стандартам і на них повинен бути логотип міста

Як раніше повідомляла місцева влада, за три роки вандали пошкодили приблизно 30% від усіх сміттєвих баків – загалом їх у місті 9 тисяч. У контейнерів відламують колеса, кришки та просто підпалюють їх.

Криворізькі тарифи і жовтоводські барикади

У Кривому Розі місцевий водоканал звернувся до керівництва міста з розрахунками щодо нової вартості водопостачання та водовідведення. Підвищення тарифа комунальники, передусім, обґрунтовують зростанням цін на енергоносії. Якщо нові тарифи будуть затверджені, то людям доведеться платити 16,248 грн за 1 куб. м. води і 17,796 грн за 1 куб. м. каналізації. Загалом – 34,044 грн. На даний час ця послуга коштує 25,224 грн.

Тим часом в одному з міст Дніпропетровщини підвищення тарифу на воду вже спровокувало протестні настрої. У Жовтих Водах на Дніпропетровщині місцеві мешканці вийшли на мітинг до будівлі місцевого водоканалу. Мітингарі принесли мішки-транспаранти. Підприємство підпорядковується Дніпропетровській обласній раді і підвищило тариф на воду до 61,5 гривень.

Як повідомляють мітингарі, вода, яку постачає водоканал, була віддана на експертизу до незалежних лабораторій. Експертиза показала наявність кишкової інфекції у воді, хоча лабораторія водоканалу надає інші результати.

Протести проти підвищення тарифу на воду у Жовтих Водах

Маршрутний компроміс у Павлограді

Ще однією з болючих тем Дніпропетровщини є зростання вартості проїзду у маршрутках. Ця тема зачепила одразу кілька районних центрів. 

Зокрема, виконком Павлоградської міської ради ухвалив рішення про здорожчення вартості проїзду у маршрутках міста. Зроблено це було після того, як первізники влаштували демарш і заявили, що їм не вигідно працювати. Щоправда, поки що міська влада вирішила, що проїзд здорожчає лише на одну гривню. З 15 вересня проїзд на коротких маршрутах складе 7 грн (було шість), на середніх – 8 грн (було сім) і на довгих – 9 грн (було вісім).  Крім цього, подорожчає і проїзд на "дачному" маршруті №11: дачники будуть платити за проїзд 9 грн.

Маршрутки Павлограда

У Кам'янському найближчим часом теж може зрости вартість проїзду у маршрутках.  До міськради вже звернулися перевізники з відповідним запитом. Начальник управління транспортної інфраструктури та зв'язку Кам'янського міської ради Дмитро Конельський повідомив, що підприємства "Експрес-2001" і "Інтерспецмаркет" наполягають на перегляді тарифу на проїзд. 

Вони обґрунтували вимоги зростанням цін на газ, запчастини і т.д. Також зросла мінімальна заробітна плата. З огляду на звернення перевізників, виконавчий комітет взяв це питання в роботу з метою ухвалення рішення.  Останній раз вартість проїзду в маршрутках міняли в 2018 році.  На даний момент середня вартість проїзду в громадському транспорті у Кам'янському 4,5–7 грн.

Зростання вартості послуг для населення – завжди болючий момент для мерів і міської влади, проте відмовлятися від цього економічного інструменту поки що ніхто не наважувався.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme