Велика реконструкція: Як у Дніпрі зміняться парки і сквери

У Дніпрі оновлять більшість зелених зон, хоча не всі проблеми вдасться вирішити

 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Велика реконструкція: Як у Дніпрі змінят…

У Дніпрі анонсували велику реконструкцію парків та зелених зон. Проте через різні причини не всі парки будуть охоплені увагою. Одні зелені зони ремонтуватимуть косметично, в інших місцях проведуть більш масштабні роботи. Кошти будуть виділені з бюджету. І ця тема вже викликала невеличкий скандал під час недавньої сесії Дніпровської міської ради.

Річ у тім, що депутати проголосували за дозвіл взяти кредит у розмірі 300 млн грн, у тому числі і на реконструкцію парків. Проти проголосували представники "Слуги народу", які зазначили, що на цьому місто нічого не заробить, а кредит віддавати треба. Тож кредит саме на ці потреби – не доцільний. Але рішення ухвалили і роботи вестимуться.

Від візуалізації до арт-об'єктів

"Цього року триватиме реконструкція парку "Зелений Гай". Ми продовжуємо роботи у парку Писаржевського, починаємо у парку Дубініна, а також запланований початок робіт у Севастопольскому парку та у сквері Металургів. Ми починаємо розробляти візуалізацію, погоджувати з нашими громадянами для того, щоб зрозуміти, які є потреби", – зазначив директор департаменту парків і реакреації Дніпровської міської ради Олександр Буйволюк.

Парк Володі Дубініна у Дніпрі

Місцева влада також затіяла капітальний ремонт у сквері Івана Старова поблизу Соборної площі. Ця територія дуже важлива з точки зору історії та урбаністики. Саме на території скверу знаходиться Спасо-Преображенський собор, найбільша діорама в Україні – "Битва за Дніпро", а також Музей АТО, а  сам сквер переходить в оновлену вулицю Яворницького, яка веде до парку Шевченка.

"На даний час ведуться проектні роботи, які плануємо виконати до липня 2021 року, а потім проєкт направлять на експертизу. Після отримання висновків та наявності фінансування – візьмемося за оновлення скверу", – розповів заступник директора з благоустрою КП "Міська інфраструктура" Валерій Скляр.

Це ключові точки, на який зосередять увагу при реконструкції парків та скверів Дніпра. Якщо все піде за планом, то до кінця року городяни дочекаються певних змін.

"Зелений гай"

Цей парк розташований не у центрі Дніпра, а в районі космічного гіганта – "Південмашу", поруч із стадіоном "Метеор", де колись проводив свої матчі Дніпра. Колись це була занедбана балка, але за останні кілька років саме цей парк став одним із найулюбленіших місць відпочинку місцевих мешканців.

Офіційно після реконструкції парк відкрили у жовтні 2018 року. Головну увагу зосередили на центральній алеї. Там було облаштоване нове покриття, освітлення, сучасний антивандальний дитячий майданчик, безкоштовний wi-fi та камери спостереження

Як відзвітували у міськраді, то була робота з майже 15 гектарами території навколо. Тут облаштували велоспуск, а ще – систему захисту пандуса та сходинок від криги. На реконструкцію парку було витрачено 56 млн грн. Половина коштів була витрачена на ліквідацію підтоплень та зсувів.

Тепер настав час нової черга реконструкції. Там планується капітальний ремонт пішохідних алей, що примикають до центральної. Одна ділянка – це спуск до території з динозаврами, до території де розташований кінотеатр. Друга – це алея закоханих та оглядовий майданчик. 

Парк "Зелений Гай" у Дніпрі

"Там оновимо не тільки алеї, а й зелену територію між ними. В планах маємо встановити освітлення в нижній частині парку. На сьогодні робимо проєкт капітального ремонту, а потім дочекаємося висновків експертних комісій", – сказав Скляр.

Парк Писаржевського

Навесні 2020 року розпочалися масштабні роботи і з реконструкції парку Писаржевського, який розташований по інший бік проспекту Поля від парку Зелений Гай. На його реконструкцію передбачено 111 млн грн.

Заплановані три черги капітального ремонту: із заміною пішоходних доріжок, облаштованням майданчиків для відпочинку та майданчиками з велосипедними парковками, будуть прокладені велодоріжки, облаштований волейбольний майданчик, майданчик для вигулу собак, майданчик для культурно-масових заходів, нове освітлення тощо.

На першому етапі у парку видалили аварійні та сухостійні дерева, виконаний капітальний ремонт центральної алеї, облаштований газон.

Цього року, за словами чиновників, взялися за зону третьої черги. Торкнеться вона частини парку, де розташована могила Льва Писаржевського, а самі роботи вже розпочалися. Крім того, минулого року у парку Писаржевського висадили зо 2 тисячі різних рослин. Це були і сезонні насадження і багаторічні. А цього року планують висадити однолітні рослини.

Парк Писаржевського Дніпро

Парк Володі Дубініна

Реконструкція торкнеться і парку Володі Дубініна біля Дніпровського національного університету. Частина парку, яка ближче до проспекту Гагаріна вже привели до нормального вигляду – вимостили пішохідні доріжки, встановили лавки, та навіть систему екстреного виклику поліції.

Проте нижня частина ще не облаштована, хоча реконструкція усього парку стартувала ще у 2017 році. "Як виявилось, територія складна за своїм ландшафтом. Було витрачено багато часу аби вирівняти місцевість, щоб можна було якісно прокласти зливову каналізацію, – зазначив Скляр. – Довелося попрацювати і з газопроводом, який проходить територією парку, аби він не заважав під час ремонту. На сьогоднішній день виконали багато непомітних, але дуже важливих робіт. Тепер розплановуємо територію парку".

На сьогоднішній день окреслили місця, де будуть арт-об'єкти, вилиті з бетону підпірні стінки і основи під мощення алей та майданчиків, сходинки зі сторони проспекту Гагаріна. 

Виклик поліції у парку Володі Дубініна у Дніпрі

Аварійний міст і підтоплленя

Плани щодо оновлення парків виглядають обнадійливо, хоча мешканцям міста хотілося б, щоб дійшли руки до центрального парку імені Лазаря Глоби, де вже тривалий час в аварійному стані міст через ставок, а саме озеро постійно виходить з берегів і затоплює пішохідні доріжки. Про осушення озера і його чистку кажуть вже давно, проте у мерії постійно кажуть, що це дорого.

"Озеро в парку – це об'єкт гідроспоруди. У нього стікає вода з верхньої частини Дніпра і району центрального ринку "Озерка". Саме тому ми не можемо просто взяти і осушити його, щоб відремонтувати. Тоді в районі "Озерки" і верхньої частини міста виникне повінь", – казав Буйволюк у березні.

Аварійний міст у парку Глоби у Дніпрі

За словами чиновника, що мосту, то попри те, що він перекинутий у парку, балансоутримувач у нього інший. Щоб оновити міст, потрібна низка серйозних розробок, будівельних проектів і чималий бюджет. Все це потрібно узгодити з балансоутримувачем. До речі, на тій самій сесії міськради у квітні, де вирішувалося питання кредитних коштів для парку, ухвалено, що на ремонт арочного мосту буде виділено 18 млн грн. Таким чином, проблеми парка Глоби поки що вирішать частково. Можливо, якось і до озера руки дійдуть.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme