У НКРЕКП пояснили, чому мерзнуть мешканці Кривого Рогу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг роз'яснила, хто винен у зриві опалювального сезону у Кривому Розі

Про це йдеться у повідомлені Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передає Depo.Дніпро.

За інформацією Нацкомісії, НАК "Нафтогаз України" не має підстав для постачання природного газу, оскільки АТ "Криворізька теплоцентраль" не виконала вимоги Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 № 867, у частині забезпечення відповідного рівня розрахунків або подання до НАК "Нафтогаз України" графіка погашення заборгованості, погодженого, зокрема, виконавчим органом відповідної місцевої ради.

"Подібної ситуації можливо було уникнути під час підготовки до опалювального сезону за рахунок своєчасної та злагодженої взаємодії теплопостачальних підприємств, органів місцевої влади з НАК "Нафтогаз України" та операторами газорозподільних систем", - йдеться у повідомлені.

АТ "Криворізька теплоцентраль" здійснює діяльність з виробництва теплової енергії та не є ліцензіатом НКРЕКП, регулювання діяльності підприємства з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії здійснюється органами місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що у Кривому Розі ПАТ "Криворіжгаз" відмовився постачати газ АТ "Криворізька теплоцентраль" через відсутність лімітів. Через мешканці Кривого Рогу залишились без опалення. 11 листопада АТ "Криворізька теплоцентраль" самовільно запустила п'ять котелень. Ще на одну котельню газопостачальник відмовився подавати газ. 12 листопада мешканці Кривого Рогу зламали двері офісу "Криворіжгазу", вимагаючи дати газ на котельню №5. Поліція відкрила кримінальне провадження через відсутність опалення у Кривому Розі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Мітки: #опалення