У Кривому Розі судять шахтарів через страйк на шахтах Ахметова і Коломойського

У Кривому Розі розпочався судовий процес над гірниками, які на початку осені оголосили страйк

У Кривому Розі судять шахтарів через стр…

У Кривому Розі розпочався судовий процес за позовом керівництва ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" до шахтарів, які на початку осені оголосили страйк, передає Depo.Дніпро з посиланням на повідомлення в Telegram-каналі голови незалежної профспілки гірників Михайла Волинця.

"Цей судовий процес затягнеться на тривалий час. Всі 417 протестувальників – працівників КЗРК будуть захищатися. Кожному з них ми надамо юридичну та адвокатську допомогу. Шахтарі приходитимуть на судові процеси разом із сім’ями, колегами. У будь-якому випадку ми розвернемо судовий процес проти самої адміністрації!" – написав він. 


Страйк у Кривому Розі охопив чотири шахти Ахметова та Коломойського. У страйку спочатку взяли участь майже 400 гірників. Вони вимагали покращення умов роботи, а також підвищення заробітної плати Після кількох діб страйку під землею, у шахтарів погіршився стан здоров’я. На поверхні на підтримку шахтарів був організований "майдан".

При цьому керівництво ПАТ "Кривбасзалізрудпром" не визнало страйком дії шахтарі, які перебували під землею . На підприємстві підкреслили, що з боку шахтарів не були виконані всі вимоги з огляду на чинне законодавство України щодо оголошення страйку, у тому числі було відсутнє письмове попередження.

"З огляду на те, що письмові вимоги від трудового колективу до адміністрації підприємства не надходили й, відповідно, відмов щодо виконання будь-яких письмових вимог трудового колективу адміністрація не заявляла, а також згідно з нормами закону, дії протестувальників не підпадають під визначення страйку та страйком не є", – йшлося у заяві.

З метою подальшого врегулювання ситуації адміністрація ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" направила звернення до голів профспілкових організацій з пропозицією створення спільної комісії для перегляду системи оплати праці на підприємстві.

У підсумку після 43 діб підземного страйку 15 жовтня гірники піднялися на поверхню. Було оголошено, що шахтарям та адміністрації підприємства вдалося домовитись щодо виконання вимог страйкарів.

Тим не менш керівництво комбінату вирішило судитися, щоб довести, що страйк був незаконним. За словами Волинця, наступне засідання суду відбудеться 18 листопада. Він зазначив, що подібні прецеденти, коли подавали до суду на шахтарів, вже були.

"У грудні 2017 року керівники уранової копальні "Інгульська" (ДП "СхідГЗК") подали до суду на 94 шахтарів, які проводили страйк із вимогами підвищення заробітної плати. Суд ухвалив залишити без розгляду позовну заяву держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" до 94 працівників", – написав він.

Нагадаємо, у Кривому Розі у шахті, де нещодавно відбувався страйк, загинув молодий гірник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme