ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську хворі на гемофілію вимагали не закуповувати вбивчі препарати (ФОТО)

Близько двох десятків активістів товариства гемофілії провели акцію біля Дніпропетровської обласної адміністрації
Depo.
4 червня 2015 12:56
ФОТО: depo.ua
У Дніпропетровську хворі на гемофілію вимагали не закуповувати вбивчі препарати (ФОТО)
У Дніпропетровську хворі на гемофілію вимагали не закуповувати вбивчі препарати (ФОТО)

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо на місці події. Учасники акції вимагали провести тендер на закупку препаратів для дітей, хворих на гемофілію, за прозорими умовами.

У Дніпропетровську хворі на гемофілію вимагали не закуповувати вбивчі препарати (ФОТО) - фото 1

За словами учасників акції, умови тендеру в 2014 році були прописані під українського виробника препарату «Біоклот А», який не пройшов клінічні випробування і може становити загрозу здоров'ю пацієнтів.

У Дніпропетровську хворі на гемофілію вимагали не закуповувати вбивчі препарати (ФОТО) - фото 2

Ініціативну групу прийняли на нараді в облдержадміністрації, яка саме стосувалася питання тендеру. Як запевнив заступник голови ДніпрОДА Олег Кужман, наразі проведення тендеру відтерміноване, а представників громадськості включать до тендерного комітету, аби конкурс проводився відповідно до міжнародних стандартів за участю українських та іноземних виробників.

"Жодного лоббі, тим більше не перевіреного препарату не буде. Ми вводимо до складу тендерного комітету громадську організацію, яка буде контролювати, починаючи від підготовки тендерної документації до розкриття конверта організацій, які будуть брати участь в тендерних процедурах", - заявив Олег Кужман.

В.о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Олена Лугова запевнила, що до завершення тендеру хворі на гемофілію забезпечені імпортними препаратами, закупленими наприкінці 2014 - початку 2015 року. За її ловами, заготовлених ліків вистачить на 1,5-2 місяці. Проте захисники хворих дітей наполягають на терміновому проведенні тендеру.

У Дніпропетровську хворі на гемофілію вимагали не закуповувати вбивчі препарати (ФОТО) - фото 3

"Тендер треба провести якомога швидше - в ідеалі оголосити його за тиждень. Препарату вже мало, дітям уже скасовують профілактику", - зазначив голова Дніпропетровського відділення Всеукраїнського товариства гемофілії Сергій Шемет.