ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпропетровську 200-річний дуб спиляли через загрозу жителям

Стовбур старого дерева відвезли до заповідника
Depo.
9 червня 2015 13:11
ФОТО: depo.ua

Про це пише Дніпро.depo.ua з посиланням dnepr.info.

За часів Радянського Союзу дуб перебував під охороною і на ньому красувалася табличка, яка свідчила про те, що це дерево є однолітком знаменитого поета, прозаїка і художника Тараса Шевченка. Останнім часом дерево стало викликати побоювання у комунальників і місцевих жителів.

Справа в тому, що в стовбурі біля коріння утворилося величезне дупло. На думку екологів - через посипальні матеріали, які щозими розсипають на дорогах. А "завдяки" культурі громадян, дупло неодноразово горіло.

Тим не менш, не дивлячись ні на що, дерево продовжувало жити і кожну весну - зеленіти. Деякі активісти хотіли врятувати дерево, але експертна комісія у складі представників адміністрації АНД району, Міськзеленбуду, департаменту екології міськради та еколога постановила дерево спиляти.

Підставою для такого рішення стало те, що аварійний дуб стояв біля будинку і на узбіччі дороги, а значить, міг впасти як на проїжджаючу машину, так і на самий будинок №57, який тільки зовні цегляний, а всередині - дерев'яний.

У підсумку, 200-річний дуб був спиляний і залишений на узбіччі. Місцеві жителі почали розпилювати і розтягувати його на дрова, залишився лише невеликий шматок основи стовбура. Цю частину нарешті відвезли в Дніпровсько-Орільський заповідник.