ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту

Експозиція відображає хроніку та передає дух бойових дій на сході України, містить справжні бойові експонати та реконструкції
Depo.
25 травня 2016 13:23
ФОТО: depo.ua
У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту
У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту

Про це Depo.Дніпро стало відомо на місці події. 

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту - фото 1

Експонати музею розташовані у хронологічному порядку. Серед них техніка, постраждала у боях, фрагменти снарядів, якими обстрілювали українські позиції, уражена обстрілами санітарна машина, яка вивозила поранених у Пісках.

Волонтери зазначають, що на експозицію умисне не брали техніку, в якій гинули бійці.  В центрі експозиції - стилізація фрагментів Донецького аеропорту. Завершує дорогу історії АТО розгромлена зупинка "Піски". Автори музею намагалися максимально реалістично відтворити її прототип.  

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту - фото 2

"Ми це робимо з одною метою: щоби звичайна цивільна людина могла зрозуміти, що відбувається там. Щоби не було питань: "Це не моя війна", "Ми вас туди не посилали". Щоби кожен, пробачте за вислів, "латентний сепаратист" знав, що там відбувається, хто в цьому винен, і які люди захищають мир, який є тут у нас. Ми тут стоїмо, радіємо, згадуємо тільки завдяки тим всім хлопцям, які лишилися там, хто віддав свої життя та здоров'я на цій війні", - наголосив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, учасник бойових дій Іван Начовний.

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту - фото 3

Виставку також відвідав боєць 42 мотопіхотного батальйону, а тепер юрист Дніпропетровської ОДА Іван Погорелий. Його історія увійшла до книги Євгена Положія "Іловайськ" та надихнула дніпровських скульпторів. 

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту - фото 4

Євген врятував 6-річну дівчинку. Вона єдина вціліла після того, як терористи обстріляли машину, в якій її родина намагался покинути зону бойових дій. Зараз дівчинка живе з бабусею на окупованій території. 

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту - фото 5

Сам Іван називає скульптуру збірним образом: "На мій погляд, кожен солдат побачить у ній щось своє: хтось побачить дітей, які приходили просили цукерки, намагалися поспілкуватися. Для мене це пам'ятний знак безглуздю росіян, які на думку свого керівництва, повині вести бойові дії з-за спин цивільних". 

Експозиція розташована у дворі Дніпропетровського історичного музею та працюватиме щоденно. Вхід до неї вільний. З жовтня у самому музей планують організувати експозицію про героїв неоголошеної війни. 

У Дніпрі відкрили музей АТО з фрагментами Донецького аеропорту - фото 6

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро