У Дніпрі презентували "Мапу пам'яті" загиблих в АТО

До бази даних внесено імена понад 8 тис. військових, а також 1,5 тис. цивільних

Про це розповів керівник центру документування української хельсинської групи Олексій Біда, передає Depo.Дніпро.

"Ми документуємо порушення прав людини і військові злочини у зоні АТО. До нас надійшло багато інформації про загиблих. Ми вирішили цю інформацію впорядкувати і зібрали в цілому дані на 10 тис. людей. Поіменно. Це і цивільні особи, і військові з обох сторін, - зазначив він. - Якщо ми говоримо про військовослужбовців ЗСУ, то тут все просто - є спеціальний сайт. Щодо цивільних такого відкритого реєстру немає. Ми збирали цю інформацію з різних джерел і різними шляхами - це були і інформаційні запити, і дані адміністрацій. Найскладніше з тими, хто воює з того боку. Росія відмовляється від тих людей, які там воюють. Тому доводилося шукати у соцмережах, у пабліках, на антиукраїнських ресурсах. Хоча в останньому випадку в ході перевірки цих даних виявляються неточності".

За його словами, ресурс ще "сирий", а мета презентації, у тому числі, звернутися до людей, які мають інформацію про загиблих, щоб карта оновлювалася. Вона має стати зайвим свідченням присутності російських військ у зоні АТО.

На даний момент у базі даних знаходиться понад 8 тис. військових, загиблих в зоні АТО, а також понад 1,5 тис. цивільних осіб. На карті відмічено, де народилися загиблі, а де загинули.

Як раніше повідомляв Depo.Дніпро, у Дніпрі під час вшанування упізнаних за ДНК нацгвардійців помер директор кладовища.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро