У Дніпрі до суду відправили три справи щодо порушень у день виборів

Поліція закінчила розслідування по трьом кримінальним провадженням, що були відкриті у день виборів у Дніпрі
 

Про це йдеться у повідомлені ГУ Національної поліції України в Дніпропетровській області, передає Depo.Дніпро.

З початку передвиборчого процесу в поліції Дніпропетровщини було відкрито 37 кримінальних справ, щодо правопорушень, пов’язаних  з виборчим процесом. На сьогоднішній день по 3 кримінальним провадженням досудове розслідування закінчено, обвинувальні акти щодо підозрюваних направлені до суду.

31 березня у Центральному районі м. Дніпро було зафіксовано факт винесення виборцем бюлетеня з приміщення виборчої дільниці. 22-річний дніпрянин сховав його до кишені куртки та намагався непомітно покинути будівлю, але був помічений членами виборчої комісії.

У Покровському районі м. Кривий Ріг жінка 1964 р.н. виявила бажання проголосувати на виборах Президента України за місцем мешкання, та після того, як віддала свій голос в приміщенні власної квартири, повторно проголосувала на виборчій дільниці, що прямо заборонено законом.

За незаконне використання виборчого бюлетеня та голосування виборцем більше ніж один раз, передбачено кримінальну відповідальність за ч.1 ст. 158-1 Кримінального кодексу України. В обох випадках підозрюваним загрожує штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Крім цього, у Дніпрі поліцейські довели факт порушення з боку голови виборчої комісії на дільниці в Новокодацькому районі. У день виборів жінка пред’явила членам виборчої комісії довіреність від іншої особи, яка на той час перебувала закордоном, з метою проголосувати замість неї на виборах та отримала від голови другий бюлетень. Дії голови виборчої комісії були задокументовані та кваліфіковані за ч.2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що мешканці Дніпропетровщини скаржаться до поліції на передвиборчу рекламу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро