ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Цього року дніпропетровці ризикують залишитися без полуничного варення (ФОТО)

Полуничний сезон у Дніпропетровську розпочався з шалених цін, а якість ягоди часто не відповідає очікуванням.
Depo.
15 травня 2015 10:45
ФОТО: depo.ua
Цього року дніпропетровці ризикують залишитися без полуничного варення (ФОТО)
Цього року дніпропетровці ризикують залишитися без полуничного варення (ФОТО)

Про це Дніпро. depo.ua стало відомо під час рейду стихійними та офіційними ринками Дніпропетровська.

Судячи з того, що торгівці у різних районах Дніпропетровська розказують одну й ту саму легенду про походження полуниці і тенденції щодо ціни на неї протягом найближчого часу, беруть вони її в одному місці разом з інструкціями, як продати її споживачам.

"Полуниця з Нікополя. Залишилося трохи тепличної, проте вже є грунтова, але поспішайте, цього року її буде небагато", - кажуть торговці і навіть пропунують скуштувати ягоду.

Дійсно, на прилавку як правило два сорти. Один більш помаранчевого кольору - без запаху і на смак гуми, який видають за тепличний. Причому кидається у вічі, що ці ягоди наче клоновані - не тільки одного кольору, а й одного розміру.

Полуниця з грунту теж присутня - вона смачна і пахне так, як треба. Та й розмір ягід різний. На стихійних ринках її фасують у пластикову тару. Але маленьку полуницю торгівці не бажають продавати менш ніж як кілограм. У той час як великі ягоди залюбки фасують у меншу тару. На прохання накласти у коробку півкіло маленької полуниці у 9 з 10 випадків лунала відмова.

Ціна полуниці від 70 до 85 гривень за кілограм. За 40 гривень вам пропонують продати півкілограмовий судочок, а коли просиш зважити, ображаються, скидаються на відсутність приладів для зважування. В тих місцях, де торгівці все ж таки виконують бажання, виявляється, що вага продукту ледь складає 400 грамів. Пластиковий стакан з полуницею можна придбати і за 15 гривень, проте якщо перерахувати вагу на кілограми, виходить ціна майже у 100 гривень за кіло.

Паралельно торгівці лякають покупців, що полуниці буде мало і ціна не впаде нижче за 50-60 гривень за кілограмів, тому дуже багато господарок, які не купують, але активно цікавляться ціною, зітхають: "Цього року залишимося без варення".

Слід зазначити, що у більшості супермаркетів полуниці вже взагалі немає. Працівники торгівельних мереж кажуть, що, по-перше, ще не сезон. По-друге, рентабельність цього продукту буде низькою.

Проте експерти вважають, що пік появи полуниці на ринках сягне 20-25 травня, а її ціна і справді буде "плясати" від 50 гривень за кіло, в залежності від того, якими будуть закупівельні ціни. Якщо минуло року вони складали близько 11 гривень за кілограм, то цього року очікують 20-25. Все інше - торгівельна надбавка.