Цирк звірів і неприродні статеві стосунки: Як мер Дніпра Філатов припинив в міськраді "розгул демократії"

Перша після літньої паузи сесія Дніпровської міської ради дала чіткий сигнал, що передвиборча кампанія у Дніпрі де-факто вже розпочалася
 

Цирк звірів і неприродні статеві стосунк…

В порядку денному чергової сесії Дніпровської міськради 25 вересня не було питань, які могли б збурити сесійну залу. Проте вже з першин хвили сесії стало зрозуміло, що депутати, які на певний час вилетіли з інформаційного простору, намагатимуться скористатися нагодою почати політичний піар і нагадати про себе виборцям. Хоча дата місцевих виборів ще не оприлюднена, депутати вирішили не відкладати свої програмні тези.

Депутат на підлозі і публічний звіт Філатова

Хтось розповідав про свої благодійні акції, хтось ініціював якісь проекти з соціального захисту населення з популістичним відтінком, а хтось одразу почав з місця у кар’єр. Так, представники "Самопомочі" почали вимагати від міського голови Бориса Філатова публічного звіту щодо скандалу навколо ремонту Нового мосту. Зненацька це питання мера не застало, оскільки за кілька днів до сесії ті ж самі депутати анонсували свої дій на прес-конференції і навіть заявили про створення депутатської групи. Проте, як виявилося, офіційно цю групу не зареєстрували, а тому у Філатова був законний привід пропустити вимогу про звіт повз вуха. Але він пообіцяв зачепити цю тему у щорічному звіті міського голови.

Вимагали від Філатова і відсторонення заступника Михайла Лисенка, який нині перебуває у розшуку у тій самій справі з ремонтом Нового мосту. Тим більше, що у порядку денному сесії було багато питань, де доповідачем був саме Лисенко. Проте і ця пропозиція не пройшла.

Цьому обговоренню передував скандал: депутат від БПП Дмитро Хозін заявив, що співробітники "Муніципальної варти" не пускали його на сесію і навіть завалили на підлогу і били ногами. Згодом у мережу потрапило і часткове відео інциденту. Філатов відреагував на цю заяву іронічно: "А не було там ще неприродніх статевих стосунків? Бо вас били, а слідів жодних. Готуйте звернення до правоохоронних органів". Хозін заяву написав, але іронія полягає в тому, що скаржитись довелося начальнику Шевченківського відділу поліції Дніпра Максиму Ткаченку, який є братом директора КП "Муніципальна варта" Андрія Ткаченка.

Галоперідол і нецензурщина

Цього дня на сесії Філатов знову почав "виховувати" тих, хто намагався критикувати його чи дії міської влади, і назвав те, що відбується у сесійній залі, коротко: "Цирк звірів". Це нагадало часи першого року нинішньої каденції міської ради, коли міський голова сипав афоризмами у бік своїх політичних опонентів. Проте на даний час цих опонентів можна порахувати на пальцях однієї руки. Тому Філатов то надавав їм слово: "Я мучуся, от і всі ви мучтеся", то позбавляв його: "Розгул демократії скінчився. Якщо в когось приступ, то допоможе тільки галоперідол".

Пік напруги прийшовся на момент, коли один з депутатів попросив зробити більш прозорим процес продажу і надання в оренду нерухомості, яка належить територіальній громаді. Депутати пояснили, де і як побачити ці списки, після чого Філатов не втримався і матюкнувся у прямому ефірі.

Краснопільське кладовище і опале листя 

Разом з емоційними баталіями депутати ухвалили і низку важливих рішень. Зокрема скасували мораторій на вирубку дерев та ухвалили рішення "Про затвердження Правил поводження з зеленими насадженнями м. Дніпра". Цим рішенням двірникам заборонили прибирати опале з дерев листя. Заборонили і вирубку та обрізання "під стовбур" живих дерев. Депутати ухвалили також рішення щодо створення комісії, що визначатиме статус приміщень у будинках ОСББ. Ідея полягає в тому, щоб віддавати ці приміщення у власність об'єднань.

Крім того, депутати ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України з проханням посприяти передачі земель Краснопільского кладовища з власності Державного підприємства "Обласне племінне підприємство" у власність територіальної громади Дніпра. З 2014 року військовий сектор кладовища розташований на землях, які не належать до комунальної власності. 

За словами депутатки Юлії Дмитрової, на Краснопільскому кладовищі, яке є одним з двох відкритих цвинтарів Дніпра, закінчується вільне місце. Тому нові землі потрібні для розширення території для поховань.

Одним словом, господарська частина сесія відбулася ефективно, а з політичної точки зору ніхто на сесії великих балів не отримав, але публіка розважилася. Тому це можна назвати розминкою перед наступними сесіями, оскільки політичний сезон буде дедалі вимагати гучних заяв і звинувачень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook